מהו ההליך הפלילי
 • גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט
  Rotenberg
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  *
  *
  *
  אני מסכים / ה לקבלת דיוור

  שיקולי בית משפט לכיבוד הסדר טיעון (עסקת טיעון)

  שיקולי בית משפט לכיבוד הסדר טיעון ("עסקת טיעון")/ עורך דין שגיב רוטנברג

  פסיקת בתי המשפט דנה במקרים רבים בסוגייה הנוגעת לכיבוד הסדרי טיעון בין נאשם בפלילים לפרקליטות. למוסד הסדרי הטיעון תרומה ערכית חשובה להליך הפלילי ויש בה כדי לסייע לטובת ההליך המשפטי ולכן העיקרון הוא שיש כר נרחב לכיבוד עסקאות טיעון תוך מתן דגש לאינטרס הציבור.

  האינטרס הציבורי מחייב כיבוד של עסקאות טיעון שאם לא יעשה כן הרי שיפגע מעמדו ואמינותו של מוסד הסדרי הטיעון כהליך שיש בו יתרונות רבים לייעול ההליך השיפוטי, הגברת היקף ועוצמת האכיפה ופגיעה במוסד זה עלולה להוביל לפגיעה ביכולת ההרתעה של שלטון החוק בישראל.

  הכלל הוא שבית המשפט יכבד את עסקת הטיעון אולם בית המשפט חייב לשקול בעצמו את השיקולים הראויים לענישה הפלילית בתוך המסגרת של העונש המוצע בהסדר הטיעון. על בית המשפט לערוך איזון ולבדוק האם העונש שהוצע במסגרת העסקה בין המדינה לנאשם מקיים את האיזון הדרוש בין האינטרס הציבורי בהענשת מורשע בפלילים לבין האינטרס בשמירת כוחו של מוסד הסדרי הטיעון.

  בבואו של בית המשפט לשקול הסדר טיעון שמוצג בפניו עליו לקחת בחשבון את הציפיה שמפתח הנאשם שהודה בביצוע עבירה פלילית שבית המשפט יכבד את ההסדר שהוצג ושבגינו ויתר הנאשם על ניהול הליך משפטי מלא תוך שהוא מסכים להודות בעבירות ובהאשמות שלא הוכחו מעבר לכל ספק סביר כנדרש במשפט פלילי.

  האמונה של נאשם שבית המשפט יכבד את הסדר הטיעון שהוצג בינו לבין התביעה הפלילית היא חלק מאינטרס הציבור לכבד עסקאות טיעון וזאת בנוסף לשיקולים של יעילות, חסכון בזמן והגברת האכיפה ויכולת ההרתעה.

  בית המשפט בוחן שיקולים נוספים ובהם הקשיים שהתגלו בראיות התביעה, משאבים שנחסכו למדינה בעת הגעה להסדר מוקדם וכמובן החיסכון בזמנו של בית המשפט.

  רק במקרים חריגים ויוצאי דופן שבהם העונש שהומלץ במסגרת ההסדר חורג במידה שאינה סבירה ואשר יוצר חוסר איזון ראוי בין שיקולי הענישה בהתאם לסוג העבירה ונסיבותיה יוביל לכך שבית המשפט ידחה את הסדר הטיעון.

  אם הנך זקוק/ה לייעוץ משפטי בנוגע להסדר טיעון פנה אלינו אנו נעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה- 050-6942192

   

  ייצוג בהליך הפלילידלג על ייצוג בהליך הפלילי
  עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

  עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

   

   

   

  התקשר 24 שעות ביממה

  עו"ד פלילי מיידי 0505522028

   

  לחץ להתקשרות 

  call us

   

  מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

  *
  *

  סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

  כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

  סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

  משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

  off ice@crime-law.co.il

  עבור לתוכן העמוד