עורך דין סמים הוא עורך דין המתמחה בתחום המשפט הפלילי, עם דגש על עבירות סמים. עורכי דין אלה מספקים ייעוץ וייצוג משפטי ללקוחות המואשם או נשפטו על עבירות סמים, כגון אחזקת סמים, סחר בסמים, גידול סמים ועוד.

עורכי דין סמים צריכים להיות בעלי ידע נרחב בחוק הפלילי, במיוחד בתחום עבירות הסמים. הם צריכים גם להיות מסוגלים להבין את הפסיכולוגיה של ההתמכרות לסמים, על מנת לספק ייעוץ יעיל ללקוחותיהם.

במשרדנו אנו מסייעים לאנשים שנקלעו לסוגיות משפטיות ועבירות הקשורות לסמים. אנו מאמינים שכולם ראויים להזדמנות שנייה, ושהחוק צריך להיות הוגן בעבור כולם.

לייעוץ מהיר, השאירו פרטים ונחזור אליכם

  תחזרו אליי

  עורך דין עבירות סמים: דוגמאות למקרים

  • ייצגנו לקוח שהתגלה אצלו סם מסוכן בביתו. הצלחנו להוביל לביטול האישום נגדו, לאחר שהוכחנו שהסם לא היה שייך לו.
  • ייצגנו לקוח שהורשע בסחר בסמים. הצלחנו להפחית את העונש שלו, לאחר שהוכחנו שהיה מעורב בעסקה זו רק פעם אחת.
  • ייצגנו לקוח שהורשע בגידול סמים. הצלחנו להוביל לשחרור מוקדם שלו, לאחר שהוכחנו שהוא החלים מהתמכרותו לסמים.

  האם ישנה משמעות לסוג הסם?

  מבחינת החוק היבש, אין כל הבדל בין סוגי הסמים השונים, או כפי שנהוג לכנותם – סמים קלים או סמים קשים. אולם, הלכה למעשה, ישנה משמעות רבה מאוד לסוג הסם, הן בשאלה האם יוגש בסופו של יום כתב אישום והן בחומרת העונש שיגזור בית המשפט במקרה של הרשעה.

  ייבוא סמים ותיווך בסם

  סחר בסמים כאמור, כולל כל פעולה מסחרית בסם, לרבות ייבוא של סם ותיווך בסם. על מנת לבסס אשמה בשתי עבירות אלו, אין חובה לתפוס את הסם עצמו, אלא די בכך שיוכח כי בוצעה פעולה של ייבוא או תיווך. כמו כן אין דרישה להוכיח קבלת תמורה והעבירה מתגבשת גם אם לא ניתנה כל תמורה, בכסף או טובת הנאה אחרת. במקרה של עבירת הייבוא, חשוב להדגיש כי זו תיחשב לעבירה של סחר בסמים גם אם הייבוא לא נעשה במטרה להפיץ את הסם בארץ, אלא בחו”ל. במקרה של עבירת התיווך, זו תתגבש גם אם העסקה לא יצאה לפועל ודי בכך שבוצעה פעולת תיווך בין הסוחר והצרכן.

  החזקת סמים לשימוש עצמי

  בשונה מעבירה של סחר בסמים, הנחשבת לחמורה מאוד ובהתאם, העונש שבצידה, החזקת סמים לצריכה עצמית נתפסת כעבירה קלה יחסית אשר הענישה בגינה היא עד 3 שנות מאסר לכל היותר. מלבד ההבדלים העצומים בחומרת הענישה, חשוב לציין כי עבירה של שימוש עצמי נאכפת מעט מאוד ולרוב, בעזרת ייצוג משפטי הולם, ניתן להימנע מהגשת כתב אישום.

  היכן עובר הקו שבין החזקת סמים לשימוש עצמי, לבין החזקת סם לצרכי סחר? כיצד יודעת המשטרה מה הייתה מטרתו של המחזיק בסם? פקודת הסמים המסוכנים, המגדירה מהם הסמים האסורים לשימוש, קובעת עבור כל סוג של סם מהי הכמות המקסימאלית לשימוש עצמי. היה ונמצאה כמות גדולה יותר, ישנה חזקה כי הסמים הוחזקו למטרה של סחר.

  חזקה זנו ניתנת לסתירה, בוודאי במקרים בהם הכמות שנתפסה גדולה אך במעט מן הכמות המוגדרת לשימוש עצמי. כאן באה לידי ביטוי החשיבות האדירה שבקבלת ייצוג משפטי של עורך דין פלילי בשלב מוקדם. זו יכול לעשות את כל ההבדל בין חשוד אשר יוגש נגדו כתב אישום בגין סחר בסמים, לבין הפחתת החשד להחזקת סמים לשימוש עצמי, אשר יכול במקרים רבים להסתיים ללא הגשת כתב אישום כלל.

  ייצוג משפטי של עורך דין עבירות סמים

  לאישום בגין סחר בסמים, השלכות מרחיקות לכת משהעונש בגין עבירה זו יכול להגיע גם לכדי 20 שנות מאסר וסנקציות נלוות נוספות. משכך, אם הוזמנת לחקירה בחשד לעבירה זו ובוודאי אם נעצרת בגין עבירות סמים, עליך לקבל באופן מיידי ייעוץ משפטי של עורך דין עבירות סמים. ייצוג משפטי טוב ומקצועי יכול להביא במקרים רבים לשינוי באופי החשד מסחר בסם לשימוש עצמי והבדל זה הוא שמיים וארץ.

  במידה שלא ניתן להפריך את החזקה ולטעון לשימוש עצמי בסם, יפעל עורך הדין בכל דרך כדי למזער את הנזק, אם על ידי בחינת אפשרות לביטול כתב האישום, אם על ידי גיבוש הסכם טיעון מקל ואם על ידי ניהול המשפט, כאשר יש סיכוי סביר לזיכוי או לקבלת עונש מופחת. הכל בהתאם לנסיבות המקרה.

  אם נעצרת בחשד לסחר סמים, אתה זקוק לייצוג משפטי מן השורה הראשונה, אשר יגן על זכויותייך וימזער את הנזק. משרדנו הוא בעל ניסיון עתיר שנים בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות סמים ואנו נילחם עבורך במלוא המרץ.

  מה עשוי להשפיע על חומרת הענישה

  כאמור, עונש על סחר בסמים עשוי לנוע על פני טווח נרחב, והדבר תלוי במספר פרמטרים. בין היתר, גזר דין על סחר בסמים לוקח בחשבון את כמות הסם שנתפסה וכן את סוג הסם. בנוסף, מוטלת על סחר בסמים ענישה גבוהה יותר ככל שמדובר באדם בעל הסתבכויות קודמות עם החוק, ובפרט אם מעשיו הובילו לנזקים ברורים, וכמובן אם היה בפעולותיו משום שידול של קטינים לסם. מלבד זאת, התשובה לשאלה מה העונש על סחר בסמים תלויה גם בנסיבות אישיות שהובילו את האדם לביצוע העבירה, למשל מצוקה כלכלית, נסיבות בריאותיות, חברות בארגון פשע ועוד. כאמור, מטרתו של עורך הדין היא לבחון את כתב אישום סחר בסמים ולאתר את הנסיבות המקלות, את הטעויות שביצעו החוקרים באיסוף הראיות, ועוד, והוא יהפוך כל אבן על מנת שיוטל בגין סחר בסמים עונש מופחת.

  לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג בעבירות סמים שונות, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו ועם מיטב עורכי הדין לענייני סמים בטלפון  050-6942192 או במספר 0505522028.

  לייעוץ מהיר, השאירו פרטים ונחזור אליכם

   תחזרו אליי
   עו”ד ניר רוטנברג
   כותב המאמר: עו”ד ניר רוטנברג

   חבר לשכת עורכי הדין משנת 1997, התמחה אצל עו”ד דן אבי יצחק. עורך דין פלילי ניר רוטנברג עוסק במשפט פלילי למעלה מ20 שנה הינו מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ וטיפל בתיקים פליליים מורכבים מאוד, בארץ ובחו”ל.

   לייעוץ מהיר
   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    תחזרו אליי

    תפריט נגישות

    ×