עבירות מכס הן עבירות על פקודת המכס, אשר עוסקת בהעברת טובין בין מדינות. עבירות מכס יכולות להיות מגוונות מאוד, אך כולן עוסקות בשתי משימות עיקריות:

 • השתמטות מתשלום מכס: עבירות מכס רבות נועדו להשתמט מתשלום מכס, אשר הוא מס שמוטל על טובין מיובאים לישראל.
 • הפרה של חוק היבוא והיצוא: עבירות מכס רבות עוסקות בהפרה של חוק היבוא והיצוא, אשר קובע כללים ותנאים ליבוא ויצוא של טובין.

דוגמאות לעבירות מכס נפוצות:

 • הברחת סחורות: הברחת סחורות היא העברת סחורות מחוץ לגבולות המדינה באופן בלתי חוקי. הברחת סחורות יכולה להיעשות בדרכים שונות, כגון באמצעות חבילות, מכוניות, או ספינות.
 • הפחתת מחירי ייבוא: הפחתת מחירי ייבוא היא הצהרת מחירים שגויים של טובין מיובאים. הדבר יכול להיעשות כדי להשתמט מתשלום מכס.
 • יבוא של טובין ללא רישיון: יבוא של טובין ללא רישיון הוא יבוא של טובין אשר דורשים רישיון יבוא.
 • סיווג שגוי של טובין: סיווג שגוי של טובין הוא הצהרה על סיווג שגוי של טובין מיובאים. הדבר יכול להוביל לתשלום מכס נמוך יותר.

זומנת לחקירה? מעוניינים להגיש תלונה?

המכס אוכף את תנאי חוקיות היבוא והיצוא לישראל. פקידי המכס עוסקים במניעת פעולות בלתי חוקיות כמו הונאות,סמים,הלבנת הון,קניין רוחני ומפקחים על כל היבוא לישראל והיצוא מתוך ישראל לחו"ל.

משרד עורכי הדין רוטנברג מתמחה במשפט פלילי ומייצג חשודים, נאשמים וקורבנות עבירה. אנו מלווים את הלקוח לאורך כל ההליך הפלילי, החל משלבי החקירה במשטרה וכלה בהליך השימוע לפני הגשת כתב אישום ובמשפט עצמו.

עו"ד ניר רוטנברג מותיקי הסניגורים הפליליים, נותן הדרכה וליווי משפטי צמוד לאורך כל הדרך.

צור עמנו קשר ואנו נפעל כמיטב יכולתנו לסייע לך. משרדנו מעניק לכל לקוח שירות משפטי ופועל במקצועיות, בנאמנות ובמסירות, על מנת להשיג את התוצאה המשפטית הטובה ביותר בשבילך!

עו”ד ניר רוטנברג
כותב המאמר: עו”ד ניר רוטנברג

חבר לשכת עורכי הדין משנת 1997, התמחה אצל עו”ד דן אבי יצחק. עורך דין פלילי ניר רוטנברג עוסק במשפט פלילי למעלה מ20 שנה הינו מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ וטיפל בתיקים פליליים מורכבים מאוד, בארץ ובחו”ל.

לייעוץ מהיר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  תחזרו אליי

  תפריט נגישות

  ×