מהו ההליך הפלילי
  • גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
*
אני מסכים / ה לקבלת דיוור

קבלת חלקים מעדות/עו"ד פלילי

עדות שקר חלקית/עו"ד פלילי

ישנו כלל בעולם המשפט הפלילי ולפיו לבית המשפט יכולת לקבל חלקים מעדותו של עד כך שבפועל בית המשפט מכיר בכך שמדובר בעד שקרן ולא מהימן אולם בית המשפט מקבל חלק מעדותו כאמיתית וכלל זה מכונה "פלגינן דיבורא".

הפסיקה הכירה בצורך לחלק עדות של נאשם או עד כך שבית המשפט יכול לקבל את חלקה בנושא מסוים ולדחות אותה במקום אחר ובלבד שיש יסוד להבחנה שנערכת בין חלקי העדות. פיצול גרסתו של העד תוך אימוץ חלק ממנה נותן לבית המשפט את האפשרות לסנן מתוך העדות את החלקים שאינם מתיישבים עם האמת לעומת אלו שמבוססים וניתן להאמין להם ובכך להבדיל בין שקר לאמת.

הפרכת היבטים מסוימים בעדות או בגרסא שנמסרת בבית המשפט יכולה לעיתים למוטט את שאר חלקי העדות אולם ניתן לקבוע כי גם במקום שמדובר בעד שקרן הרי שיתכן שחלק מעדותו אמינה ומבוססת ראייתית כך שגם אם לא ניתן להרשיע על פי עדותו הרי שהחלקים שבהם העד דובר אמת יכולים להוות חיזוק לשאר הראיות שמציגה המאשימה.

במשפט הפלילי עדים יכולים לעמוד על דוכן העדים שעות ארוכות ולעיתים גם מספר רב של דיונים, תפקידו של עו"ד פלילי מנוסה היא לחשוף את שקריו של עד הצד שכנגד תוך הצגת שאלות קשות ונוקבות ותוך הטחת עדותו אל מול גרסת הנאשם. עבודתו של הסנגור הפלילי במסגרת חקירה נגדית יוצרת במקרים רבים סתירות בעדות וכך הופך גם עד כשר והוגן למי שחלק מדבריו מוגזמים ושקריים אולם תפקידו של בית המשפט להבחין בין חלקים אלו ולצורך עשיית משפט לקבוע אלו חלקים אמת ואלו שקר.

ייצוג בהליך הפלילידלג על ייצוג בהליך הפלילי
עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

 

 

 

התקשר 24 שעות ביממה

עו"ד פלילי מיידי 0505522028

 

לחץ להתקשרות 

call us

 

מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

*
*

סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

off ice@crime-law.co.il

עבור לתוכן העמוד