מהו ההליך הפלילי
  • גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
*
אני מסכים / ה לקבלת דיוור

תרשומת פנימית בחומר חקירה/עו"ד פלילי

חומר חקירה במשפט פלילי/עו"ד פלילי/ תכתובת פנימית

בתי המשפט קבעו כי "תכתובת פנימית" אינה מהווה חומר חקירה שצריך להיות מועבר לעו"ד שמייצג את הנאשם ונקבע כי תרשומת פנימית יכולה לכלול מסמכים וראיות אולם המבחן לצורך העברתם נוגע לשאלה האם מדובר בראיות שנתקבלו כחלק מחקירת המשטרה או שמדובר בתרשומות פנימיות של גורמי החקירה שנועדו לסייע לפרקליטות להכין את חומר החקירה, כשתכתובת פנימית אינה מכילה עובדות שנוגעות לאישום הרי לא קמה זכות עיון בחומרים אלו.

סעיף 74 לחוק סדר הדין הפלילי מעגן את הזכות של נאשם במשפט פלילי לעיין בחומר החקירה שקיים כנגדו כשהמונח "חומר חקירה" מתייחס גם לחומרים השנויים במחלוקת שאין להם קשר ישיר לכתב האישום או לנאשם. בתי המשפט פירשו באופן רחב ביותר את המונח "חומר חקירה" כחלק מן הצורך ליתן לכל נאשם הזדמנות של ממש להכין את הגנתו באופן הוגן אולם גם לפרשנות הרחבה של "חומר חקירה" יש מגבלות וחומר שהקשר בינו לבין האישום הוא רחוק ושולי לא יועבר לעיון ההגנה. בכלל זה גם סיכומי חקירה, ניתוח הראיות ועיבודן ודיונים פנימיים של הפרקליטות לא יכנסו תחת המטרייה של "חומר חקירה" ואינן מועברות לעיון ההגנה. החשש הוא שהעברת "תכתובת פנימית" של התביעה לידי הגנה במשפט פלילי יכולה לפגוע בדרך העבודה של הפרקליטות שלא לצורך.

חומרי חקירה במשפט פלילי יכולים להראות כשוליים ובלתי חשובים במבט ראשון אולם יתכן שעו"ד פלילי בעל נסיון עשיר יוכל להשתמש בחומרים אלו ולהביא לזיכוי של נאשם.

ייצוג בהליך הפלילידלג על ייצוג בהליך הפלילי
עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

 

 

 

התקשר 24 שעות ביממה

עו"ד פלילי מיידי 0505522028

 

לחץ להתקשרות 

call us

 

מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

*
*

סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

off ice@crime-law.co.il

עבור לתוכן העמוד