עבירות מין
 • גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט
  Rotenberg
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  *
  *
  *
  אני מסכים / ה לקבלת דיוור

  כיצד לזהות הטרדה מינית פלילית/עו"ד פלילי

  הטרדה מינית/עו"ד פלילי

  בתכלית החוק למניעת הטרדה מינית עומדת ההגנה על כבוד האדם, פרטיותו והחופש של כל אדם כערך מוגן בחברה שבה אנו חיים. גם הצורך לקדם שוויון בין המינים נכלל בתוך אחת ממטרות החוק למניעת הטרדה מינית.

  עבירה של הטרדה מינית מכילה מגוון רחב של מעשים פסולים שלהם דרגות חומרה שונות. מטרת החוק למניעת הטרדה מינית אינו מיועד כדי ליצור נורמות מוסריות חדשות או כדי להתערב ביחסים בין בני אדם אלא כדי לאסור על מעשים שנעשים בכפייה של אדם כלפי אחר. לא כל בדיחה או חוסר טעם וגסות רוח יהפכו להטרדה מינית אלא זו מתפרשת על פני נסיבות האירוע והתנהגות המעורבים שכן הטרדה מינית יכולה לקבל ביטוי בדרכים רבות של התנהגות.

  מהי הטרדה מינית פלילית?

  התנהגות היוצרת הטרדה מינית היא בעלת ביטויים רבים ולעיתים היא יכולה להיות בדיבורים, באמצעות חיזור ואף תוך שילוב מחמאות כשלעיתים המחזר אינו ער לכך שהחיזור והמחמאות מטרידות את המחוזר. הטרדה מינית יכולה לשאת אופי של הצעות מיניות בדרך עדינה וגם בדרך גסה ובוטה תוך הפעלת לחץ ואיומים. במקרים אחרים הטרדה מינית יכולה להיות בדרך של פגיעה פיזית באמצעות ליטוף או מגע אקראי אך יתכן שהמגע יתפתח למעשה מגונה ואף לאונס.

  לכל סוגי ההטרדה המינית הפלילית יש מכנה משותף אחד והוא פעולות על רקע מיני שפוגעים באדם אחר. מעשים ופעולות אלו יכולים כאמור לעיל להתחיל בליטוף או באמירה נעימה לכאורה ולהמשיך באונס ובמעשים מגונים. כדי לדעת מתי המדובר בחיזור מותר ומתי המדובר בהטרדה מינית פסולה ניתן ללמוד מעצם המונח "הטרדה מינית" כך שהחיזור הופך להטרדה ולמטרד הוא אינו לגיטימי והופך לפסול ובעל השלכות פליליות. כשמדובר במקום עבודה וביחסי מרות הרי שאין מקום להצעות על רקע מיני ובמקרה כזה הרי שעצם קיומם של יחסי מרות יוצר איסור על חיזור בעל אופי מיני.

  אם אתם מבקשים לדעת האם התנהגות מסוימת מהווה הטרדה מינית אסורה או התנהגות שאינה חוסה תחת החוק למניעת הטרדה מינית פנו אלינו כדי שנבחן האם קיימת הטרדה מינית בעלת השלכות נזיקיות כספיות ופליליות.

  עבירות מיןדלג על עבירות מין
  עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

  עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

   

   

   

  התקשר 24 שעות ביממה

  עו"ד פלילי מיידי 0505522028

   

  לחץ להתקשרות 

  call us

   

  מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

  *
  *

  סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

  כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

  סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

  משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

  off ice@crime-law.co.il

  עבור לתוכן העמוד