עו"ד הלבנת הון
 • גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט
  Rotenberg
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  *
  *
  *
  אני מסכים / ה לקבלת דיוור

  הלבנת הון הלכה למעשה

  הלבנת הון

  עבירה של הלבנת הון היא כל פעולה אשר נועדה להכשיר כספים ממקור לא חוקי. עבירה זו נפוצה מאוד בקרב ארגוני פשיעה, משהיא מאפשרת את המשך מימון הפעילות הבלתי חוקית. בשל חומרת העבירה והנזק הרב שהיא גורמת לציבור, העונש בגינה הוא עד 10 שנות מאסר.  

   

  מהי הלבנת הון?

  עבירה זו, כשמה כן היא, עניינה בהלבנת כספים, אשר מקורם בפעילות בלתי חוקית, למשל, סמים, זנות, סחר בנשים, הימורים וכיו"ב. כאשר הכסף מגיע ממעשי עבריינות, יש לטשטש זאת על מנת שניתן יהיה להשתמש בהכנסות הללו. שאם לא, הכספים הללו עלולים לשמש כהוכחה לפעילות עבריינית ולהוביל לכתבי אישום. ישנן צורות שונות של הלבנת הון: הוצאת קבלות פיקטיביות, הקמת עסק חוקי אשר באמצעותו ניתן יהיה לעשות שימוש בכסף כאילו זו הכנסה של העסק החוקי, השקעת הכספים בחשבונות בחו"ל וכדומה.

   

  עבירה של הלבנת הון אמנם מבוצעת גם על ידי אנשים נורמטיביים, אך בחלק ניכר מן המקרים היא מהווה את מקור המימון של פשיעה מאורגנת, או יותר נכון מאפשרת את המשך קיומו. משכך, נעשים מאמצים רבים להילחם בתופעה של הלבנת הון, הן במניעתה מלכתחילה (למשל על ידי חובת הדיווח על כספים נכנסים ויוצאים לישראל וניהול מאגר מודיעיני)  והן במיצוי הדין עם המבצעים את העבירה (על ידי הטלת עונשי מאסר כבדים).

   

  הענישה

  הלבנת הון מתחלקת למעשה לשתי עבירות: האחת, ביצוע פעולה ברכוש אסור, לשם הסוואת המקור של הרכוש. זוהי העבירה המרכזית עליה דיברנו עד כה. העבירה השנייה היא עשיית פעולה ברכוש או מסירת מידע כוזב, על מנת להימנע מחובת הדיווח על הכספים. הענישה בגין שתי העבירות הללו היא זהה – עד 10 שנות מאסר, כאשר ישנה גם אפשרות לחילוט הרכוש.

   

  חשוב לציין, כי עבירה של הלבנת הון היא עבירה עצמאית, פירושו של דבר הוא כי המבצע עבירה זו אינו קשור בהכרח לעבירת המקור המהווה את המקור לכסף המולבן. על כן ניתן להרשיע אדם בהלבנת הון גם כאשר אין כל קשר בינו לבין עבירת המקור ומבצעיה. יתרה מזאת, עונשו של מי שהורשע בהלבנת הון יכול להיות חמור יותר מהעונש הנגזר על מי שביצע את עבירת המקור.

   

   

  ייעוץ וייצוג משפטי

  הוזמנת לחקירה בחשד להלבנת הון? הרשעה בעבירה זו יכולה להוביל למאסר בפועל לתקופה ממושכת וכן לחילוט רכוש. על כן, יש לפנות אל עורך דין פלילי, המתמחה בעבירות של הלבנת הון. עורך הדין יעניק ייעוץ וייצוג משפטי בהליכי החקירה, בהליכים של תפיסת הרכוש וחילוט הרכוש וכמובן ייצג את הלקוח במשפט הפלילי.

   

  פנייה מוקדמת לעורך הדין יכולה במקרים רבים למזער את הנזק משהחשוד מקבל הנחייה וליווי משפטי מהשלב הראשוני ויכול אפוא להימנע מהפללה עצמית בחקירה. יש לציין, כי בכל הנוגע להלבנת הון, ישנה חשיבות רבה מאוד כי הטיפול המשפטי ייעשה על ידי עורך דין המתמחה בעבירות כלכליות בכלל ובעבירות של הלבנת הון בפרט. מדובר בסוגיה משפטית מורכבת, בעלת השלכות רבות על החשוד או הנאשם ועל כן יש צורך ברור בייצוג משפטי הולם של מומחה בתחום.

   

   

  אם הסתבכת בעבירת הלבנת הון - עבירת הלבנת הון היא אישום רציני ביותר והענישה בהתאם ואתה זקוק לייצוג משפטי מקצועי על ידי עורך דין פלילי המתמחה בעבירות הלבנת הון. משרד עורכי דין פלילי רוטנברג מתמחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות הלבנת הון ומייצג את לקוחותיו במסירות ובנחישות, עד לקבלת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

   

  צור קשר

   

  *
  *
  *
  טען קובץ

   

   

   

  עבירות צווארון לבןדלג על עבירות צווארון לבן
  עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

  עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

   

   

   

  התקשר 24 שעות ביממה

  עו"ד פלילי מיידי 0505522028

   

  לחץ להתקשרות 

  call us

   

  מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

  *
  *

  סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

  כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

  סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

  משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

  off ice@crime-law.co.il

  עבור לתוכן העמוד