נפגעי עבירה
 • גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט
  Rotenberg
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  *
  *
  *
  אני מסכים / ה לקבלת דיוור

  מדריך לנפגעי עבירה

   

  עורך הדין הפלילי עוסק בייצוג נחקרים, חשודים ונאשמים בעבירות פליליות. אולם חלק מן העוסקים בתחום, מתמחים בענף נוסף וחשוב: ייצוג נפגעי עבירה. במסגרת זו, דואג עורך הדין כי זכויותיו של קורבן העבירה יישמרו לאורך כל ההליך הפלילי והוא מעניק לו ליווי משפטי ואישי מלא.

   

  מיהו נפגע עבירה?

  החוק מגדיר נפגע עבירה כמי שנפגע במישרין ממעשה של עבירה פלילית. כמו כן, כאשר העבירה גרמה למותו של הקורבן, בני משפחתו יהיו נפגעי עבירה. מדובר, חשוב לומר, בבני משפחה מדרגה ראשונה: בני זוג, לרבות ידועים בציבור, אחים וילדים. ההגדרה של אדם כנפגע עבירה מקנה לו זכויות שונות בהליך הפלילי, בהתאם לסוג העבירה וכן סיוע ממגוון ארגונים וגופים אחרים.

   

  האם נפגע עבירה זקוק לייצוג משפטי? ידוע לכל כי חשודים ונאשמים בעבירה פלילית, זקוקים לייצוג של עורך דין פלילי, אשר ישמור על זכויותיהם ויעניק להם הגנה משפטית. אולם נפגעי עבירה רבים אינם ערים לכך כי גם הם זקוקים לייצוג משפטי, אשר יוודא כי זכויותיהם בהליך הפלילי נשמרות במלואן, הן על ידי רשויות המשטרה והתביעה והן על ידי גופים נוספים, המעניקים לנפגעי עבירה סיוע במישורים שונים.

   

  מדוע חשוב לפנות לעורך דין?  

  חוק זכויות נפגעי עבירה, מעניק לקורבנות העבירה זכויות רבות במסגרת ההליך הפלילי. אולם למרבה הצער, הרשויות אינן תמיד מקפידות לשמור על זכויותיו של נפגע העבירה ועל כן, הוא זקוק לעורך דין מקצועי ומנוסה, אשר ילווה אותו בהליך וידאג למימוש כל הזכויות. מלבד זכויותיהם של נפגעי עבירה מול המשטרה והתביעה, אוכלוסייה זו זכאית לזכויות רבות נוספות מצד גופים וארגונים שונים. גם במקרה הזה, רצוי כי נפגע העבירה יהיה מיוצג על ידי עורך דין פלילי, אשר יעמוד על זכויותיו מול הגופים הללו.

   

  בנוסף לזאת, לנפגעי עבירה עומדת הזכות לפיצוי כספי ממבצע העבירה. קבלת הפיצוי מותנית בדרך כלל בהגשת תביעה ומטבע הדברים, זקוק נפגע העבירה לעורך דין מומחה אשר יגיש עבורו את התביעה וייצג אותו בהליך האזרחי. פן נוסף אשר מבהיר את חשיבות הייצוג המשפטי של נפגעי עבירה הוא הגשת צווי הגנה. לא פעם, עולה חשש לחייו של הנפגע ובמצב שכזה, יש צורך בהגשת בקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת או צו הגנה מניעת אלימות במשפחה.

   

  ייצוג נפגעי עבירה

  עורך דין פלילי המייצג נפגעי עבירה, מלווה את הנפגע מן הצעד הראשון בהגשת תלונה במשטרה ולאורך כל ההליך הפלילי, עד לסיומו. תפקידו של עורך הדין הוא להעניק לנפגע ייעוץ וייצוג משפטי ולוודא כי זכויותיו נשמרות היטב לאורך כל ההליך, הן מצד המשטרה והתביעה והן מצד הגופים האחרים המעניקים סיוע לנפגעי עבירה. עורך הדין מעניק לנפגע ייעוץ משפטי טרם הגשת התלונה במשטרה ומלווה אותו לתחנת המשטרה בזמן הגשת התלונה. היה ותיק החקירה נסגר ללא הגשת כתב אישום, עורך הדין יוכל להגיש ערר מטעם הנפגע על ההחלטה על סגירת התיק. במקרה שבו הוגש כתב אישום, ידאג עורך הדין לקבל עותק מכתב האישום וכן ילווה את הנפגע לדיונים, אם ירצה בכך.

   

  היה ובית המשפט מרשיע את הנאשם, עורך הדין יידע את הנפגע בדבר זכותו לכתוב הצהרת נפגע. במסגרת הצהרה זו בה יפרט הנפגע את היקף הנזק הפיזי והנפשי שנגרם לו עקב ביצוע העבירה ודברים אלו יכולים להילקח בחשבון בעת קביעת גזר הדין של הנאשם.

   

  זכויות נפגעי עבירות מין או אלימות

  בנוסף לזכויות שתוארו לעיל, מי שנפגע מעבירת מין או אלימות, זכאי לזכויות נוספות, אלו מתייחסות בעיקר לשלב שבו הורשע מבצע העבירה בבית המשפט. כך למשל, זכאי הנפגע לקבל דיווח על מועד כניסתו של הנאשם לבית הסוהר, כמו גם דיווח על יציאה לחופשה ומועד שחרורו ממאסר. כמו כן, זכאי הנפגע לדיווח על מועד דיון לשחרור מוקדם של הנאשם והבעת עמדתו בנוגע לשחרור.

   

  במקרה של עבירות מין ואלימות חמורות, ישנן זכויות נוספות, למשל: הנפגע יכול לדרוש כי פרטיו לא יימסרו לנאשם ולעורך דינו. כמו כן, הנפגע זכאי לקבל הודעה על כוונת התביעה להגיע להסדר טיעון עם הנאשם ותינתן לו הזכות להביע עמדתו בעניין. מימוש כל הזכויות הנ"ל תלוי רבות בקיומו של ייצוג משפטי מקצועי. במסגרתו, מלווה עורך הדין את נפגע העבירה צעד אחר צעד לאורך כל ההליך הפלילי, מעניק לו ייעוץ משפטי ומוודא כי קולו נשמע וזכויותיו ממומשות במלואן.

   

    

   

  משרדנו מתמחה בייצוג נפגעי עבירה ואנו מעניקים ליווי מקצועי ואישי, תוך מתן דגש על מימוש זכויות הנפגע לאורך ההליך הפלילי.

   

  צור/י קשר

   

  *
  *
  *
  טען קובץ

   

  שאלות ותשובות בנושא ייצוג נפגעי עבירה

   

  ש: מדוע עורך דין פלילי מתאים לייצוג נפגעי עבירה?

  ת: מימוש זכויותיהם של נפגעי עבירה הוא בעיקר במישור הפלילי. משכך, עורך דין המתמחה במשפט פלילי, הוא בעל הידע המשפטי והניסיון המקצועי הרלוונטי לייצוג מקיף ומקצועי של נפגעי עבירה.

   

  ש: מיהו הגורם האחראי לטיפול בנפגעי עבירה פלילית?

  ת: ישנם גופים שונים המעניקים סיוע לנפגעי עבירה, במישור המשפטי, הבריאותי והנפשי. על מנת לממש את מלוא הזכויות מן הגופים הללו, כדאי לפנות לייעוץ וייצוג משפטי של עורך דין פלילי.

   

  ש: האם נפגעי עבירה זכאים לסעד כספי בשל העבירה?

  ת: כן, מי שנפגע מעבירה פלילית, זכאי לפיצוי כספי ממבצע העבירה. לשם כך יש להגיש תביעה נזיקית נגד המבצע.

   

  ש: האם קורבן תקיפה מינית הוא נפגע עבירה פלילית?

  ת: בהחלט ויתרה מזאת, נפגעי עבירות מין ואלימות זכאים לזכויות מיוחדות בהליך הפלילי.

   

  ש: מהן זכויותיו של קטין נפגע עבירה?

  ת: החוק מקנה זכויות מיוחדות לקטינים נפגעי עבירה, כגון, ליווי בהליכי חקירה מטעם המועצה הלאומית לשלום הילד וכאשר נפסק פיצוי כספי לקטין ממבצע העבירה, הוא זכאי לתשלום הפיצוי על ידי המרכז לגביית קנסות.

   

  ש: כיצד מממשים זכויות של נפגעי עבירות המתה?

  ת: נפגעי עבירות המתה זכאים לזכויות מיוחדות, אולם קבלתן מותנית באישור ועדת זכאות, הבוחנת את נסיבות המוות. התנאי המרכזי הוא כי המנוח לא היה מעורב בהליך הפלילי.

   

  &oq

   

  ייצוג בהליך הפלילידלג על ייצוג בהליך הפלילי
  עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

  עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

   

   

   

  התקשר 24 שעות ביממה

  עו"ד פלילי מיידי 0505522028

   

  לחץ להתקשרות 

  call us

   

  מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

  *
  *

  סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

  כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

  סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

  משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

  off ice@crime-law.co.il

  עבור לתוכן העמוד