משרד עורכי דין רוטנברג עוסק בתחום הפלילי ובעל מיומנות וניסיון בייצוג מבוקשים ע”י האינטרפול ומשטרות ברחבי העולם. כמו כן אנו עוסקים בביטול צווי מעצר בינלאומיים ובירור באשר לקיומם של צווי מעצר במשטרת הגבולות במדינות השונות.

בשנים האחרונות משרדנו טיפל בהצלחה באזרחים שנעצרו במדינות שונות באירופה בעקבות צו מעצר בינלאומי סמוי שהוצא ע”י האינטרפול ללא ידיעת העצורים בעת שיצאו מן הארץ.

לאחר המעצר בחו”ל משרדנו עוסק בטיפול מיידי לצורך שחרור העצור תוך קיום מגעים עם המדינה שהוציאה את צו המעצר, המדינה שבה האדם נעצר בפועל ועם האינטרפול עצמו לצורך בדיקת חוקיות ותוקף הצו.

לעיתים צו המעצר אינו תקף ואינו חוקי וניתן לבטלו בתוך זמן קצר

צווי מעצר של האינטרפול- רד נוטיס- דיפיוז’ן red notice- diffusion

דרכי העבודה והפעילות של האינטרפול מסובכות ולא שקופות כפי שהיינו מצפים שיהיו בגוף בינלאומי מכובד ומכיוון שמדובר בגוף בינלאומי שחברות בו מדינות רבות ברחבי העולם הרי שהיחס לצווי המעצר שונה לעיתים קרובות ממדינה למדינה ודווקא משום כך, הרי שמסמך זה אינו מתיימר ליתן תשובות מלאות באשר לכל מקרה ומקרה, אלא תמונה כללית אינפורמטיבית בנוגע להתנהלות הכללית מול האינטרפול אולם ייעוץ משפטי מקצועי נדרש ומחויב המציאות בכל מקרה שבו אדם נעצר בביקורת הגבולות בחו”ל או במקרה ובו הוא חושד שעלול להיות צו מעצר סמוי כנגדו מצד מדינה שלישית אחרת.

אינטרפול- INTERPOL

האינטרפול הוא גוף בינלאומי שמסייע לכוחות משטרה במדינות שונות תוך שיתוף פעולה בין המדינות ושיתוף נתונים ויצירת דרכי תקשורת משותפות. אחד משיתופי הפעולה המרכזיים בין המדינות החברות באינטרפול היא העברת מידע ונתונים בנוגע למבוקשים שכנגדם הוצא צו מעצר בינלאומי מסוג “RED NOTICE  “

או “DIFFUSION”.

בכל מדינה ישנו אגף משטרתי המכונה “NCB” ואגף זה אחראי להעברת המידע והנתונים בין המדינות באינטרפול. כשמוצא צו מעצר בינלאומי הוא יופץ תחילה בקשר של ה-NCB בכל מדינה ואגפים אלו יעבירו את הצו לגורמים האחראים למעצר המבוקש במשטרת הגבולות וברשויות ההגירה.

דגל אדום “RED NOTICE “

דגל אדום היא דרך אלקטרונית שבה מפרסם האינטרפול בין כל המדינות החברות בו בעולם על מבוקש שמדינה אחרת מבקשת לעצור לצורך משפט או נשיאת עונש.

מטרת הדגל האדום היא להביא למעצרו או תפיסתו של המבוקש לצורך הסגרתו, הדגל האדום מכיל מידע הנוגע למבוקש וכולל את שמו, תאריך לידה, אזרחות ותמונה. כמו כן, המידע כולל תיאור של האישום בו מואשם המבוקש וכן העבירה אותה הוא ביצע או חשוד בביצועה.

DIFFUSION -צו מעצר בינלאומי ללא פרסום

צו מעצר בינלאומי מסוג זה מופץ על ידי האינטרפול בין רשויות ההגירה וביקורת הגבולות לצורך תפיסת מבוקש שמדינה אחרת מבקשת להביא למעצרו. ההבדל העיקרי בין DIFFUSION  ל- RED NOTICE נעוץ בכך שצו מעצר מסוג RED NOTICE מפורסם בכל העולם וה-DIFFUSION  מופץ בכל המדינות אך אינו מפורסם והמידע קיים רק ברשת הנתונים והקשר של האינטרפול על ידי המדינה המבקשת בעצמה.

התוצאה היא בשני צווי המעצר הבינלאומיים היא זהה אלא שבצו מעצר מסוג זה המבוקש אינו יודע עליו והוא נעצר בהפתעה בביקורת הגבולות או בבית המלון בעת ביקור בחו”ל.

ישנם דרכים לגלות האם קיים צו מעצר מסוג  DIFFUSION אולם כל מקרה הוא שונה והמלצתנו היא להתייעץ עם עו”ד פלילי בעל התמחות ספציפית בסוגיות הסגרה וטיפול בצווי מעצר בינלאומיים של האינטרפול.

חשוב להדגיש, אם הוצא נגדך צו מעצר בינלאומי מטעם האינטרפול, בין אם מדובר בצו סמוי או בצו שפורסם ברבים הרי שבמקרה ותחליט לנסוע לחו”ל אתה עלול להיעצר ולהיכנס לתהליך של הסגרה לידיה של המדינה המבקשת, ישנן מדינות שמקבלות את פרטי הלנים בבתי המלון והאינטרפול דורש את מעצר המבוקשים בבית המלון.

אזרח רוסי שהיה מבוקש ברוסיה נסע לספרד ולאחר שעבר את ביקורת הגבולות הגיע לבית המלון וזה העביר את פרטיו למשטרה המקומית שזיהתה שמדובר במבוקש שכנגדו צו מעצר בינלאומי והוא נעצר.

לאחר תהליך משפטי מסובך ומורכב בית המשפט בספרד דחה את בקשת רוסיה להסגרתו והאזרח חזר למדינה שלישית שבה הוא מתגורר.

אם קיים נגדכם צו מעצר בינלאומי או שאתם חוששים מכך פנו למשרדנו כדי שנפעל עבורכם באופן מיידי- אנו בעלי נסיון רב בטיפול ובייצוג ישראלים בחו”ל

אנו פועלים לביטול צווי מעצר בינלאומיים ובירור על צווים סמויים

מאמרים אחרונים על ייצוג ישראלים בחו"ל

מהו צו מעצר אירופאי?

מהו צו מעצר אירופאי?

חקירה פלילית בחו"ל

איך לסגור חקירה פלילית בחו"ל

ביטול צו מעצר בינלאומי

ביטול צו מעצר בינלאומי

שחרור ממעצר בהליך הסגרה

שחרור ממעצר בהליך הסגרה

מעצר בחו"ל: המדריך המלא לישראלי

עורך דין פלילי בחו"ל

הסכם הסגרה

הסכם הסגרה

הצג מאמרים נוספים