• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
*
אני מסכים / ה לקבלת דיוור

חלופת מעצר באזיק אלקטרוני


חלופת מעצר באזיק אלקטרוני 

במסגרת מעצר עד לתום ההליכים בית המשפט הפלילי  בוחן האם יש מקום לקיים את המעצר בדרך של מעצר בית מלא או חלקי תוך ענידת אזיק אלקטרוני וזאת גם במקרים שקיימות ראיות לכאורה לאשמתו של הנאשם. 

יכולתו של בית המשפט לשחרר עציר בפיקוח אלקטרוני עוגן בחוק המעצרים בחודש יוני 2015  ושם נקבע כי ״הוגש כתב אישום רשאי בית המשפט שבפניו הוגש כתב האישום לצוות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים, ובכלל זה על מעצרו בפיקוח אלקטרוני״.

האזיק האלקטרוני הוא כלי פיקוח שמאפשר התרעה בזמן אמת על עזיבתו של עצור במעצר בית את המקום שבו הותר לו לשהות בעת חלופת מעצרו, כך שהפסקת שידור האות מן האזיק מועברת מייד לרשויות המפקחות.

כוחו של האזיק האלקטרוני מוגבל כשמדובר בעציר שנמצא ברמה גבוהה של מסוכנות או כשמדובר במי שאינו בר אמון ולכן נקבע כי האזיק אינו עיקרי אלא מרכיב חלקי בתוך התנאים שנקבעים בחלופת המעצר.   

מדובר בשינוי תפיסה משמעותי של המחוקק ובית המשפט שכן עצם הגדרת מעמדו המשפט של המפוקח כעצור עד תום ההליכים ולא כמי ששוחרר בתנאים שבתוכם האזיק האלקטרוני יצר מציאות ובה על עצור בפיקוח של אזיק אלקטרוני חל מנגנון אישור להארכת מעצר וכך נקבע כי הפרת תנאי הפיקוח באזיק אלקטרוני יכולים להביא למעצרו המלא של הנאשם בהחלטה של סוהר בדרגת גונדר משנה לפחות ואין צורך להגיש בקשה לבית המשפט במקרה של הפרת תנאים. 

בטרם יחליט בית המשפט על פיקוח אלקטרוני הוא יבחן שלושה תנאים:

ֿ

א. האם קיים חשש שהנאשם מסוכן ברמה גבוהה כך שהוא יכול לסכן את בטחון הציבור. 


ב.  האם ניתן לשחרר בערובה ללא צורך בתנאי פיקוח אלקטרוני. 


ג. אם התשובה לשאלה השנייה שלילית יקבע בית המשפט פיקוח אלקטרוני במסגרת תנאי השחרור בכללותם. 


תכנית הפיקוח באזיק אלקטרוני נותנת מענה לאלו אשר לא ניתן לשחררם בחלופה של מעצר בית בלבד ובתנאי ערובה ופיקוח בלבד ויש בה כדי לצמצם את נזקי המעצר שכן העצור יכול לשהות בסביבה תומכת ונמנעת ממנו השהות הארוכה בין סורג ובריח בטרם הוכרע משפטו, יש בכך גם כדי להקל על מצוקת הצפיפות בתוך מתקני השב״ס ובכך לחסוך בתקציב הרשויות. 

במשרד עורכי דין רוטנברג הפועל מעל ל-20 שנה נסיון רב בייצוג בהליכי מעצר ובהליכי מעצר עד תום ההליכים, אנו מלווים את העצור ועושים את המיטב ולעיתים את הבלתי אפשרי כדי למנוע ממנו טעויות שיותירו אותו זמן מיותר בין כתלי בית המעצר.דרג את הכתבהדירוג כתבה חלופת מעצר באזיק אלקטרוני: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

 

 

 

התקשר 24 שעות ביממה

עו"ד פלילי מיידי 0505522028

 

לחץ להתקשרות 

call us

 

מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

*
*

סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

off ice@crime-law.co.il

עבור לתוכן העמוד