להליך הפלילי השלכות מרחיקות לכת ועל מנת לשמור על זכויותייך ולמזער נזקים, אתה זקוק לייצוג של עורך דין פלילי. כיצד בוחרים עורך דין לייצוג בתיק פלילי? על ידי בחינה שקולה של פרמטרים מקצועיים ואישיים, אשר יבטיחו לך כי אתה בידיים טובות. במאמר שלפניך, ריכזנו את ארבעת הטיפים המרכזיים לבחירת עורך דין פלילי.

מומחיות משפטית בתחום הפלילים – לפני הכל!

נהוג לחשוב כי עורך דין טוב יודע לטפל בכל עניין משפטי אך זוהי טעות. עורכי דין מתמחים בענף משפטי מסוים או במספר מצומצם של תחומים, אך הם אינם בקיאים בכל, טובים ככל שיהיו.

על כן, הפרמטר הראשון והחשוב ביותר בבחירת עורך דין פלילי הוא המומחיות המשפטית. יש לוודא כי המשרד אליו פונים הוא מומחה בדין הפלילי, בעל ניסיון עשיר במתן ייעוץ וייצוג משפטי וכי מאחוריו רקורד של הצלחה.

זכרו – בשונה מההליך האזרחי, אשר להפסד בו משמעות כספית בעיקרה, הרי שלהליך הפלילי יש השלכות מרחיקות לכת. זימון לחקירה יכול להותיר רישום משטרתי ואילו הרשעה בעבירה פלילית יכולה להסתיים בעונשי מאסר חמורים, לצד קנסות גבוהים ופגיעה בשם הטוב. על כן, כאשר אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין פלילי, עליכם לוודא כי פניתם למומחה בתחום, אשר עוסק בו באופן שוטף ויומיומי והוא בעל הידע המשפטי, הניסיון המקצועי וקשרים טובים מול הרשויות, כך שתקבלו את הייצוג המשפטי הטוב ביותר שיש.

שכר טרחה הוגן וסביר

כבכל שירות מקצועי, כדאי וחשוב לעשות השוואת מחירים, אולם אם פניתם למשרדי עורכי דין טובים ואיכותיים, ההבדלים שתמצאו בהצעות המחיר לא יהיו משמעותיים במיוחד. לכל תיק יש את היקף העבודה הנדרש לו, על מנת לתת ללקוח מענה משפטי טוב ומשכך, הצעות המחיר שתקבלו צריכות להיות אחידות פחות או יותר. משרד עורכי דין מקצועי והגון, מציע ללקוחותיו הצעת שכר טרחה הוגנת וסבירה, התואמת את ההשקעה הדרושה לטיפול בתיק.

נתקלתם בתעריף יקר יותר באופן משמעותי? אין פירוש הדבר כי עורך הדין מיומן יותר, משום שישנם גורמים נוספים המשפיעים על גובה שכר הטרחה המבוקש כמו גודלו של המשרד ומיקומו הגאוגרפי. נתקלתם בהצעת מחיר נמוכה מהמקובל? היזהרו מכך כי ייצוג משפטי טוב דורש זמן ומשאבים ומשכך, תשלום הולם. ללא תגמול מתאים לא תוכלו לקבל שירות משפטי טוב וזהו אינו המקום לחסוך בעלויות שכר טרחה, על חשבון עתידכם.

להרגיש בנוח – המדד האישי

מערכת היחסים שבין עורך דין ללקוח דורשת כנות ופתיחות מוחלטת. על עורך הדין לדעת את כל העובדות והנתונים משום שרק כך יוכל לתכנן את האסטרטגיה המשפטית לניהול התיק (והתקשורתית אם יש בכך צורך) ולתת מענה משפטי טוב ללקוח. פתיחות וכנות שכזו, לא תוכל להתקיים אלא אם הלקוח מרגיש בנוח עם עורך דינו וחש כי הוא יכול לומר לו את האמת ללא חשש. על הלקוח להרגיש כי עורך הדין מכבד אותו, קשוב לו ומביע אמפתיה למצבו.

על כן, לצד הפן המקצועי, במסגרתו יש לוודא כי עורך הדין הוא מומחה במשפט פלילי, יש לתת את הדעת גם לפן האישי. כימיה ותקשורת טובה בין הלקוח לעורך הדין הם must וניתן להרגיש זאת כבר מפגישת הייעוץ הראשונה. אתם חשים בנוח? אתם במקום הנכון. עורך הדין אינו סבלני כלפיכם? זה הזמן לעבור לעורך דין אחר.

חוות דעת מקצועית

פרמטר נוסף לבחירת עורך דין פלילי הוא קבלת חוות דעת מקצועית, המתבססת על החומר המשפטי. עורך דין פלילי טוב ומקצועי, נוהג בשקיפות מלאה עם לקוחותיו, בהוגנות וביושרה. כאשר לקוח פונה אליו עם בעיה משפטית, הוא בוחן את נסיבות המקרה לעומקן ומסביר ללקוח באופן ברור וכנה מהן האפשרויות המשפטיות העומדות בפניו. הגעתם לפגישה ראשונית עם עורך דין פלילי ותוך דקות הוא מבטיח לכם הבטחות? היו זהירים מאוד. עורך דין טוב ובעל ניסיון, אינו מעמיד פני קוסם אלא מדבר בגובה העיניים ללקוח, מסביר לו את המצב המשפטי לאשורו, מייעץ לו ומשתף אותו בכל החלטה. זהו ייעוץ משפטי טוב ואיכותי – אל תתפשרו על פחות מכך.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי מקצועי, עם יחס אישי? משרד עורכי דין פלילי רוטנברג הוא מהוותיקים בתחום הפלילים בארץ ובעל ניסיון עשיר בתחום המשפט הפלילי וחרט על דגלו לתת מענה משפטי מקיף ויחס מסור ונאמן לכל לקוח.

 

עו”ד ניר רוטנברג
כותב המאמר: עו”ד ניר רוטנברג

חבר לשכת עורכי הדין משנת 1997, התמחה אצל עו”ד דן אבי יצחק. עורך דין פלילי ניר רוטנברג עוסק במשפט פלילי למעלה מ20 שנה הינו מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ וטיפל בתיקים פליליים מורכבים מאוד, בארץ ובחו”ל.

לייעוץ מהיר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    תחזרו אליי

    תפריט נגישות

    ×