יחס הרגולטור למטבעות הקריפטו

לאחרונה פירסם משרד האוצר טיוטא בנוגע לצו איסור הלבנת הון שבתוכה ישנו חידוש גדול לסוחרים במטבעות דיגיטליים כביטקוין ואתריום.

לראשונה בישראל עומד להיות הסדר של שירותים הנוגעים למטבעות הקריפטו הדיגיטליים שכן החוק יגדיר ויכיר במטבעות הקריפטו "כנכס פיננסי" תוך הסדרת הרישוי לסחור בו.

השינויים בחוק

השינוי בחוק יחול על אלו שעוסקים במתן שירותים בעולם הקריפטו כך שעסקים שממירים מטבעות דיגיטליים יהיו תחת פיקוח וחובת רישוי, גם משתמשים פרטיים יושפעו מכך ויתבקשו למסור את פרטיהם ונתונים על פעולות המסחר שלהם כחלק מתנאי לביצוע פעולות במטבעות דיגיטליים עבורם.

החשש של הבנקים והרגולטור

החשש העיקרי של הבנקים ורשויות האכיפה ממטבעות כמו ביטקוין התבססו על כך שבעלי המטבעות אנונימיים ובדרך זו הם יכולים בקלות לעקוף את האיסורים והפיקוח על הלבנות הון, מימון טרור ותמלוגים מסחר בסמים אולם

עכשיו הרשויות בישראל מציעות דרך חדשה לעקוף את האנונימיות של בעלי המטבעות כך שחובת הרישוי של בעלי הרשיון לעסוק בתחום הקריפטו יחייב את זיהוי הלקוחות ולרשום את פרטיהם . באמצעות הסדרת הרגולציה יכולו בעלי מטבעות הקריפטו להפקיד את כספיהם בבנקים ולשלם מס על רווחים.

עמדת המערכת הבנקאית

עד היום המערכת הבנקאית בישראל אינה מאפשרת להפקיד כספים ולהשתמש במערכת הבנקאית בשל חשש מסיכון של הלבנת הון אולם המתווה החדש שמוצע על ידי משרד האוצר יוביל לפתיחת המערכת הבנקאית לפעילות של העוסקים בעולם הקריפטו.

משרדנו עוסק בעולם הקריפטו והסדרת הפעילות בו מול הרשויות

050-6942192

עו”ד ניר רוטנברג
כותב המאמר: עו”ד ניר רוטנברג

חבר לשכת עורכי הדין משנת 1997, התמחה אצל עו”ד דן אבי יצחק. עורך דין פלילי ניר רוטנברג עוסק במשפט פלילי למעלה מ20 שנה הינו מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ וטיפל בתיקים פליליים מורכבים מאוד, בארץ ובחו”ל.

לייעוץ מהיר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    תחזרו אליי

    תפריט נגישות

    ×