עורך דין נפגעי עבירה פלילית

מי מוגדר קורבן עבירה פלילית?

קורבנות עבירה פלילית או נפגעי עבירה פלילית הם כל מי שנפגע כתוצאה מעבירה פלילית שבוצעה על ידי אחר וכך אדם יכול להיות קורבן עבירת אלימות, עבירת מין, עבירת אונס, עבירת רכוש ועבירת הונאה ומרמה אך גם חברה עלולה להיות נפגעת עבירה כתוצאה ממעשה הונאה, זיוף או גניבה.
במשרד עורך דין פלילי רוטנברג אנו מתמחים למעלה מ- 25 שנים במתן ייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר לנפגעי עבירה פלילית ולקורבנות עבירה תוך מתן דגש על הרגישות הנדרשת כלפי הקורבן כתוצאה מפגיעה של עברייני מין והצורך להיאבק בהתעלמות מצד המשטרה או הפרקליטות שלעיתים מזלזלות בנפגע העבירה.
אנו מתמחים בניהול ההליך הפלילי כך שבניגוד לפרקליטות ולמשטרה שחותרות לעיתים קרובות מדיי להגיע להסדר טיעון מקל עם העבריין אנו פועלים כדי למצות את ההליך הפלילי ולאחר מכן לפעול במישור האזרחי כנגד התוקף ולטובת נפגעי העבירה.
אין עוד משרד עורך דין פלילי בישראל שמתמחה במתן ייעוץ ובמאבקים חסרי פשרות לטובת קורבנות העבירה תוך הגשת ערר על סגירת תיק כנגד העבריין והגשת עתירות לבג"ץ במקרה הצורך.
אנו רואים חשיבות בשמירת הזכויות של נפגעי העבירה במלואן ועומדים על כך שהקול של נפגעת העבירה ישמע למרחקים ויקבל אוזן קשבת בדרגים הבכירים של המשטרה ושל פרקליטות המחוז ופרקליטות המדינה בעת הצורך.

כיצד עורך דין רוטנברג מסייע לקורבנות העבירה?

אנו מלווים את נפגע העבירה כבר מהשלבים הראשונים שלאחר ביצוע העבירה בעת הגשת התלונה המסודרת במשטרה כשלאחר מכן אנו מגבים את התלונה במסמך בעל אופי משפטי המצביע על כלל העבירות הפליליות שבוצעו על ידי החשוד כלפי נפגע או נפגעת העבירה.

האם יש צורך בהכנה לעימות בחקירת המשטרה?

כמי שמתמחים בהליך הפלילי כבר 25 שנים אנו יודעים להכין את קורבן העבירה לקראת עימות עם העבריין. בעימות שנערך בתחנת המשטרה יש חשיבות רבה להתנהגות קורבן העבירה, לתגובותיו וליכולתו לעמוד על גרסתו תוך התמודדות עם גרסת החשוד בפלילים.
בדיוק כפי שחשוד בפלילים שנחקר במשטרה מקבל ייעוץ והכנה מעורך דין פלילי מומחה כך גם נפגע עבירה צריך לקבל ליווי והכנה מקיפה לקראת אמרתו במשטרה והעימות עם העבריין.

האם עורך דין נפגעי עבירה יכול למנוע שחרור חשוד ממעצר?

עורך דין לנפגעי עבירה הוא גם עורך דין פלילי שמייצג חשודים ועבריינים ולכן הוא מכיר את החוק הפלילי והליך המעצרים מכל הצדדים, כך שאם חשוד בפלילים עומד בפני שחרור ממעצר הרי שעורך הדין לקורבנות העבירה יכול להציג את התנגדותו בפני הפרקליט המלווה ובפני המשטרה ולהציג את עמדת קורבן העבירה לשחרור. כשהדברים נעשים באופן מדוייק ונכון יש בכך כדי להביא להמשך מעצרו של העבריין והימנעות משחרורו.

מה עושים שהמשטרה לא עושה כלום עם תלונה שהוגשה?

לעיתים קרובות המשטרה בוחרת שלא לחקור ולהתעלם מתלונות שהוגשו בתחנה ואז קורבן העבירה מוצא את עצמו חסר אונים כשהעבריין מסתובב חופשי. הדברים חמורים במיוחד כשמדובר בעבירות מין ובפגיעה בילדים.
מתוך הניסיון שלנו, אנו יודעים שגם כשהמשטרה מתעלמת מהתלונה שהוגשה הרי שיש לפעול בקרב הדרגים הבכירים יותר באגף החקירות כדי להשפיע על פתיחת החקירה ונקיטת הליכים חדשים כנגד העבריין הפוגע.
במקרים רבים שבהם ייצגנו נפגעי עבירה הבאנו לפתיחת חקירה מחדש תוך ליווי של פרקליטות המדינה וכתוצאה מערר שהגשנו על סגירת תיק פלילי הובלנו לעונשים כבדים והרשעה בפלילים לעבריין הפוגע כשלאחר מכן הוגשה תביעת פיצויים לשיפוי הנזק שנגרם לנפגע העבירה הפלילית.

האם עורך דין פלילי לנפגעי עבירה יכול לסייע בעבירות אלימות במשפחה?

במקרים רבים נפגעי העבירה הם בני המשפחה הסובלים מאלימות פיזית ומאלימות כלכלית כתוצאה ממאבקי גירושין ולכן במשרד עורך דין רוטנברג הלקוח מקבל ליווי מלא למאבק המשפטי שבו הוא נתון גם בהוצאת צווי הרחקה וצו למניעת הטרדה מאיימת ובנוסף ליווי במאבק בבית המשפט לענייני משפחה בנוסף להליך הפלילי שבו אנו מתמחים ומעניקים סיוע מקצועי מלא.

האם יש צורך לפנות לעורך דין לנפגעי עבירה לפני הגשת תלונה במשטרה?

לנפגע עבירה פלילית יש צורך ללמוד על מלוא זכויותיו ולהבין מה התהליך שהוא או היא עומדים לעבור. כדי למצות את ההליך הפלילי ולהגיש תביעה אזרחית כנגד העבריין יש צורך לבצע פעולות נכונות מייד מתחילת ההליך ולאחר הפגיעה ולכן ישנו יתרון עצום למי שמתייעץ עם עורך דין מומחה לפני הגשת התלונה במשטרה.

לעיתים קרובות פונים אלינו קורבנות עבירה שהמשטרה החליטה לסגור את התלונה שהגישו ואנו שוקדים על הכנת ערר כנגד סגירת התיק כשברור שאם נפגעת העבירה הייתה מתייעצת איתנו בטרם הגישה את התלונה במשטרה – זו לא היתה נסגרת מעולם.

אם הנך נפגע עבירה תוכל לקבל במשרד עורך דין פלילי רוטנברג המומחה בליווי קורבנות עבירה ייצוג מלא מול הרשויות ומול התוקף תוך מיצוי ההליכים הפליליים והאזרחיים כנגד התוקף.

הדרך לשחרור ולייעוץ מלא מתחילה מכאן.