איך להתמודד עם בקשת הסגרה לגרמניה?

האמנה האירופית בדבר הסגרה קובעת בהסכם הדדיות לצורך הסגרת מבוקשים ועבריינים כי מדינת ישראל וגרמניה שחתומות על ההסכם יסגירו מבוקשים אחת לשנייה במידת הצורך.
בשנתיים האחרונות ישראלים רבים שהועסקו בחברות אירופאיות שונות שקיימו יחסי מסחר והשקעות עם אזרחים גרמנים מוצאים את עצמם כנאשמים וחשודים בפלילים בגרמניה וכתוצאה מכך מונפק כנגדם צו מעצר בינלאומי באינטרפול והרשויות בגרמניה מבקשות את הסגרתם לגרמניה מישראל.

דברו איתנו

03-6206010phone
במיילpencil

האם צריך עורך דין מומחה למשפט פלילי בגרמניה?

בקשת הסגרה לגרמניה שמוגשת בישראל אינה מחייבת ידע מעמיק של המשפט הפלילי הגרמני אולם מתוך מספר רב של מקרים שבהם ייצגנו לקוחות שהיו בתהליך הסגרה לגרמניה למדנו כי יש חשיבות לשילוב של עורך דין פלילי מומחה למשפט בינלאומי והסגרות בגרמניה וזאת לצורך קיום שיח והדברות עם רשויות התביעה בגרמניה והאפשרות לנהל הליך מקביל שיביא להקלת הפרוצדורה הפלילית וסיום ההליך.

מהי שיטת המשפט הפלילי בגרמניה?

גרמניה היא פדרציה המחולקת למדינות ומערכת המשפט הפלילי עובדת בשיטה של שופט חוקר המעורב באופן אקטיבי בחקירה הפלילית וזאת בניגוד למערכת המשפט הפלילי בישראל שבה השופט הוא נייטרלי ומכריע בין המדינה (הפרקליטות) לבין הנאשם במשפט הפלילי.

האם יש שחרור בערבות בגרמניה?

שחרור בערובה כספית קיים בגרמניה בעת מעצר ימים או לאחר שהוגש כתב אישום בהליך מקביל למעצר עד תום ההליכים בישראל. החוק הפלילי הגרמני מאפשר שחרור בערובה כספית ומעגן זאת כדרך פחות "אלימה" להמשך מעצרו של חשוד או נאשם בפלילים.

מתי ניתן להשתחרר בערבות בהליך פלילי בגרמניה?

בכל מעצר שמבוצע בגרמניה יכול העצור לבקש מבית המשפט להשתחרר בערובה כספית בתנאים שיבטיחו את המשך החקירה או המשך ניהול המשפט באופן תקין, חשוב לזכור כי בגרמניה בניגוד לישראל אדם יכול להיות במעצר מלא במשך תקופה ארוכה ביותר מבלי לראות שופט ולכן יש חשיבות רבה לקבלת עזרה מעורך דין פלילי מנוסה שמכיר את המערכת ויכול להניע מהלכים לשחרור מוקדם ושחרור בערובה דרך בית המשפט ומערכת התביעה של גרמניה.

האם ניתן לשחרר בערובה נאשם או חשוד שאינו תושב גרמניה (בתהליך הסגרה?)

החוק הגרמני מאפשר שחרור בערובה גם לאדם שאינו תושב גרמניה ואין לו כתובת קבועה, אולם גובה הערובה יהיה שונה בשל החשש לבריחה ולכן הערבות תהיה גבוהה מאוד כך שהיא תבטיח באופן כמעט ודאי שהעצור לא ימלט מהדין.
בנוסף במקרה של הליך הסגרה לגרמניה שהעצור אינו תושב המדינה הרי שהוא צריך להסתייע בתושב קבוע של גרמניה במדינת המחוז שבה הוא עומד לדין או נחקר ואשר מוסמך מטעמו של בית המשפט לקבל עבור העצור מסמכים הנוגעים למשפטו ולחקירתו הפלילית.

האם הערבות מוחזרת בסיום ההליך הפלילי?

הערבות שהופקדה לצורך שחרור ממעצר בגרמניה תושב למי שהפקיד אותה מייד לאחר שבית המשפט יקבע הנאשם זוכה במשפטו או לחילופין במקרה שבו הופסקו ההליכים הפליליים כנגד הנאשם.
במקרה והוטל קנס על הנאשם הרי שסכום הקנס יקוזז מתוך הערובה ויתרת הסכום תוחזר למפקיד הסכום.

ניסיון של משרד עורך דין רוטנברג בגרמניה ובהליך הסגרה לגרמניה

משרד עורך דין רוטנברג מתמחה בדיני הסגרה וייצוג ישראלים בחו"ל כבר למעלה מ-25 שנים.
אנו מטפלים במקרים רבים של ישראלים שהסגרתם נתבקשה בין היתר לגרמניה וכן מסייעים לחשודים שנעצרו במדינות שונות בשל צו מעצר בינלאומי של האינטרפול ( RED NOTICE ) ומועמדים להסגרה לגרמניה ולמדינות אחרות.
באמתחתנו ביטולי מעצר רבים שניתנו על ידי האינטרפול בשל צוי מעצר פסולים ולא קבילים וכן אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מספר משרדי עורכי דין בגרמניה (המחולקת למדינות ומחוזות שונים) כדי לסייע לישראלים שמנהלים משפט פלילי בגרמניה.
הצלחנו לסייע לישראלים שהיו חשודים בעבירות הונאה רחבות היקף מול אזרחים גרמניים וכן ישראלים החשודים בעבירות סמים, פשיעה בינלאומית ועבירות אלימות.
אם הנך זקוק לייעוץ משפטי וסיוע לפני הסגרה לגרמניה או בעת ניהול משפט פלילי ומעצר בגרמניה צור עמנו קשר.