כיצד לבטל צו מעצר בינלאומי משיקולים פוליטיים או דתיים

ביטול צו מעצר פוליטי של האינטרפול/ עורך דין שגיב רוטנברג

האינטרפול כמשטרה הבינלאומית אמורה לשמור על נייטרליות במערכת היחסים הסבוכה בין המדינות ברחבי העולם ששותפות לכח האכיפה והשיטור הבינלאומי.

כארגון שקיבל מנדט למנוע ולהלחם בפשע באמצעות שיתוף פעולה בינלאומי על האינטרפול להתעלות מעל הפוליטיקה המקומית בכל מדינה ומדינה וכן יחסי המדינות אחת מול רעותה.

סעיף 3 לחוקת האינטרפול מעגן במפורש את עקרון הנייטרליות של הארגון ואוסר על האינטרפול לעסוק בנושאים בעלי אופי פוליטי, דתי, צבאי וגזעי.

החשיבות של סעיף 3 לחוקת האינטרפול

לאיסור בטיפול בנושאים פוליטיים המעוגן בחוקת האינטרפול יש נפקות פרקטית הנוגעת לעיבוד הנתונים בתוך ערוצי הארגון כך שיבחנו הנפקות של הודעות אינטרפול שונות ופרסומן. השינויים וההתפתחות של המשפט הבינלאומי וכן השינויים באופי של הפשע הבינלאומי מאתגר את עבודת האינטרפול במאבק בטרור הבינלאומי וכן ניתנת פרשנות שונה במקרים שונים לעימותים פוליטיים, צבאיים ודתיים.

כמשרד עורכי דין שעוסק שנים רבות בתחום הפלילי הבינלאומי ומגיש עתירות לביטול צווי מעצר בינלאומיים אנו עוסקים מדי יום בהתפתחויות ובשינויים של סעיף 3 לחוקת האינטרפול ועתירות שמוגשות לביטול הודעות אדומות או סמויות יכולות להתקבל לאחר שבחינת החשדות מעלה שמקורן במאבקים פוליטיים או צבאיים בתוך המדינה שדורשת הסגרת מבוקשים.

אם קיים נגדך צו מעצר בינלאומי של האינטרפול או שאתה מעוניין לקבל ייעוץ הנוגע למידע סודי של האינטרפול פנה אלינו כדי שנוכל לסייע לך.