מהו הניסיון של עורך דין אלימות במשפחה רוטנברג?

משרד עורך דין פלילי רוטנברג המתמחה למעלה מ- 25 שנים במשפט הפלילי עם התמחות ייחודית באלימות במשפחה מייצג קורבנות עבירה ונאשמים בביצוע של פעולות אלימות כלפי בני משפחתם.
המטרה שלנו כמשרד עורך דין פלילי בכיר בתחום האלימות במשפחה היא לתת מענה מיידי ומהיר ללקוחות המשרד תוך גילוי רגישות מלאה לאופי העבירה.
למשרד עורך דין רוטנברג יש חוות דעת וביקורות מעולות ממאות לקוחות לאורך השנים ואנו מדגישים את החשיבות במתן שירות משפטי מקצועי הוגן והגון תוך עמידה איתנה על זכויות הלקוח ללא פשרות.
משרד עורך דין רוטנברג מדורג היום כאחד ממשרדי עורכי הדין הבכירים ביותר בתחום האלימות במשפחה תוך שאנו מכירים לעומק את כל סוגיית החקיקה המיוחדת באלימות במשפחה והבנה לאילו גורמים יש לפנות באופן ספציפי במשטרה ובגופים אחרים באירועים של אלימות במשפחה.

מהן עבירות אלימות במשפחה והסנקציה הפלילית כנגדן?

החוק למניעת אלימות במשפחה קובע מיהו בן משפחה ומתי עבירת תקיפה ואלימות תהפוך לעבירת "אלימות במשפחה", כמו כן החוק מגדיר כי בן משפחה לצורך החוק הוא בן זוג, נשוי או ידוע בציבור, הורה, אחים ואחיות, סב וסבתא וכן גיסים, אחיינים דודים וקטינים חסרי ישע שנמצאים תחת השגחתו של בגיר.
עבירת אלימות במשפחה עלולה לגרור עונשי מאסר קשים וזאת במקרים שנאשם הורשע בתקיפת בן או בת הזוג עלול העונש להמריא עד ל- 6 שנות מאסר ובעבירה של תקיפת חסר ישע עונש של עד 7 שנות מאסר כשבאותן עבירות במקרים שאינם עבירות של אלימות במשפחה העונש יהיה קל יותר.

האם יש התגברות של אלימות במשפחה עקב המצב הכלכלי?

גם למצב הכלכלי יש השלכות שנוגעות לעבירות האלימות במשפחה ולעיתים ישנה "אלימות כלכלית" כלפי מי מבין בני המשפחה שנפגעים כתוצאה משליטה וטרור כלכלי של אחד מבני הזוג.
בתקופה הנוכחית של מגיפת הקורונה ומצב כלכלי לא פשוט ישנה התגברות משמעותית של עבירות אלימות במשפחה וזאת כתוצאה מלחצים חיצוניים רבים המשפיעים על הבית פנימה וכך יש תלונות רבות המוגשות למשטרה שנוגעות לאלימות כלכלית, אלימות מינית ופגיעות מיניות בילדים ובבת הזוג כמו גם אלימות קלאסית שמופעלת כלפי בני הבית.

האם המשטרה פועלת ביד קשה במקרים של אלימות במשפחה?

לצערי הרב, לא תמיד התשובה לכך חיובית. במקרים רבים שבהם אני מטפל משפטית בקורבנות עבירת אלימות במשפחה אני נתקל באטימות של המשטרה וזלזול בתקיפות קשות כלפי בני משפחה. כך המשטרה סוגרת תיקים של אלימות מינית, אלימות פיזית ואלימות כלכלית ולעיתים מבלי שהמשטרה ביצעה פעולות חקירה פשוטות שיכלו להביא להענשת העבריין.

מה עושים שהמשטרה סוגרת תיק פלילי של אלימות במשפחה?

במקרה שהמשטרה סוגרת תיק פלילי של אלימות במשפחה אנו מבקשים לבחון את פעולות החקירה שביצעה המשטרה ובמקרה הצורך מגישים ערר על סגירת התיק תוך דרישה לביצוע השלמות חקירה ממוקדות שיובילו לפתיחת התיק הפלילי מחדש.

מה ניתן לעשות כשהמשטרה עוצרת אדם בעקבות תלונת שווא של אלימות במשפחה?

במקרים של תלונות שווא יש ליצור קשר מיידי עם עורך דין פלילי שהוא גם עורך דין אלימות במשפחה כדי שזה יפנה את השוטרים לכשלים בהגשת התלונה ויצביע על העוול שנעשה לחשוד בעבירות אלימות במשפחה בעקבות תלונת שווא.
כדי למנוע מעצר מיותר והליך פלילי מסורבל וקשה יש להפנות באופן מיידי את גורמי החקירה במשטרת ישראל לעיוותים שעולים מתוך התלונה ולהפנות את המשטרה לחקור את המתלונן או המתלוננת באופן ממוקד שיביא לחשיפת תלונת השווא.

מהן זכויותיו של נפגעי עבירות אלימות במשפחה?

לנפגעי עבירות פליליות בכלל ונפגעי עבירות אלימות במשפחה בפרט יש זכויות שמתפרסות בחוק הפלילי ובחוק האזרחי וכך חוק זכויות נפגעי עבירה קובע הגנות למי שנפגע מאלימות במשפחה ובהן הגנה מאת משטרת ישראל וזכות לקבל מידע מלא על התנהלות ההליך הפלילי תוך זכות של נפגע העבירה להשמיע את דעתו בנוגע להסדרי טיעון עם התוקף וכן לבקש קיומו של תסקיר נפגע עבירה שיבחן מה הנזקים שנגרמו לנפגע העבירה והפיצויים הנדרשים לצורך שיקומו.

נפגע עבירה רשאי להגיש תביעה אזרחית כנגד התוקף ואם התוקף הורשע בעבירת אלימות במשפחה הרי שהקורבן רשאי להגיש תביעה אזרחית נגררת מפלילים כך שהקורבן אינה צריכה להוכיח את האחריות האזרחית הנזיקית של התוקף אלא את גובה הפיצויים שלהם זכאי קורבן העבירה.

אנו במשרד עורך דין פלילי רוטנברג נותנים דגש לייצוג לקוחות שנפגעו מעבירות אלימות במשפחה וכן נאשמים בעבירות אלו.
אם את או אתה זקוקים לסיוע, ליווי וייעוץ של עורך דין אלימות במשפחה- פנו אלינו כדי שנסייע לכם.