קיומו של רישום פלילי יכול להסב לאדם לא מעט נזק, הן במישור המקצועי והן במישור החברתי. אנחנו, במשרד עורכי דין פלילי רוטנברג, מטפלים בנושא הרישום הפלילי ועושים את המיטב כדי להביא למחיקתו.

מדוע יש צורך במחיקת רישום פלילי? כאשר אדם אוחז ברישום פלילי, נמנע ממנו לעסוק במקצועות שונים הדורשים רישוי ובנוסף לזאת, לרישום פלילי מלווה סטיגמה חברתית אשר יכולה לפגוע בשמו הטוב של האדם. על כן, מומלץ לפנות לעורך דין אשר יבחן האם ניתן להביא למחיקת הרישום.מחיקת רישום פלילי נעשית באמצעות הגשת בקשת חנינה לנשיא המדינה וזו מוכרחה להיות מנומקת היטב וכתובה למשעי. משכך, חשוב מאוד כי הטיפול בבקשה ייעשה על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה.

משרד עורכי דין פלילי רוטנברג מטפל גם במחיקת רישום משטרתי . אנשים רבים אינם מודעים כלל לקיומו של רישום זה, עד אשר הם מוציאים תעודת יושר ולתדהמתם, מגלים כי יש להם רישום משטרתי. זהו רישום של תיקי חקירות אשר נסגרו ללא שהוגש כתב אישום. כאשר התיק נסגר בעילה של "חוסר אשמה" לא נותר רישום משטרתי לנחקר, אולם אם התיק נסגר בעילה של "העדר עניין לציבור" או "העדר ראיות", נותר לנחקר רישום משטרתי, אשר יכול לפגוע במהלך התקין של חייו. על כן, כדאי לפעול למחיקת הרישום המשטרתי וזו תיעשה באמצעות בקשה לשינוי עילת הסגירה של התיק המוגשת ליחידה החוקרת שטיפלה בתיק.