יבוא סמים
  • גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
*
אני מסכים / ה לקבלת דיוור

המדריך לנאשם בייבוא סמים

עבירת יבוא סמים

עבירות סמים מתחלקות לשני סוגים: החזקת סמים לשימוש עצמי והחזקת סמים לשימוש מסחרי. ייבוא של סם היא עבירה של סחר בסמים, הנחשבת לעבירה חמורה מאוד ובהתאם העונש שניתן להטיל בגינה: 20 שנות מאסר. זאת בנוסף לסנקציות נוספות כגון קנס כספי וחילוט של הרכוש. מהו סחר בסמים? מתי מתגבשת העבירה? מהם שיקולי הענישה בעבירה זו ומדוע חשוב כל כך לקבל ייעוץ וייצוג משפטי של עורך דין פלילי.

 

סחר בסמים - הגדרה

הדין הפלילי מגדיר סחר בסמים ככל פעולה בסם אסור, בעלת אופי מסחרי: ייבוא של סם, כמו גם ייצוא סמים, תיווך של עסקת סם, הובלה ואספקה. עבירה זו נחשבת לחמורה ביותר ובהתאם העונש שבצידה – עד 20 שנות מאסר. זאת בשונה מעבירה של שימוש בסם לצריכה עצמית, עבירה אשר העונש המקסימאלי בגינה הוא 3 שנות מאסר.

 

ההבחנה בין החזקת סמים לשימוש עצמי לבין החזקת סמים למטרה של סחר, נעשית על בסיס כמות הסם בה מדובר. פקודת הסמים המסוכנים כוללת רשימה של כל הסמים האסורים והיא מגדירה עבור כל סם, מהי הכמות המירבית לשימוש עצמי. כך יוצא כי כל פעולה של סם מעל הכמות הרשומה, תיחשב כסחר בסמים.

 

העבירה של סחר בסמים, על סוגיה, יכולה להתבצע עם או ללא תמורה בצידה וניתן לבסס אשמה גם כאשר הסמים לא נתפסו. אולם, יש להוכיח מודעות לכך שמדובר היה בסם אסור ויש להוכיח את עצם קיום הפעולה, בין אם מדובר בייבוא, בתיווך, באספקה או בכל פעולה מסחרית אחרת.

אחת השאלות אשר עולות בנושא של סחר בסמים בכלל וייבוא של סם בפרט, היא האם ישנה משמעות לסוג הסם? המחוקק לא ביצע כל הבחנה בין סוגי סמים במסגרת החקיקה, אולם בפועל, ישנה חשיבות רבה לסוג הסם, הן בשאלה האם יוגש כתב אישום בסופו של יום והן בחומרת העונש אשר יטיל בית המשפט במקרה של הרשעה.

 

כיצד מתגבשת העבירה?

עבירה של ייבוא סם מתגבשת כאשר ניתן להוכיח כי בוצעה פעולה של ייבוא וכי החשוד ידע כי מדובר בסם אסור. זאת אף אם המשטרה לא הצליחה לאתר את הסם ואף אם הייבוא לארץ לא נועד להפצה בישראל. עוד חשוב לציין, כי מי שמסייע בביצוע פעולת הייבוא, יואשם בעבירה עצמה של ייבוא סמים ולא בעבירה של סיוע, כפי שנהוג בעבירות אחרות. כל אלו נועדו כדי ליצור אפקט הרתעה מפני ביצוע עבירות של סחר בסמים.

 

מה קורה כאשר אדם ייבא סם לשימוש עצמי? אם כמות הסם שנמצאה, תואמת את הכמות המוגדרת כשימוש עצמי בפקודת הסמים המסוכנים, אזי לא מדובר בעבירה של סחר בסמים, אלא בעבירה של החזקת סמים לשימוש עצמי. ההבדל בין השניים הוא עצום: העונש בגין סחר בסמים הוא עד 20 שנות מאסר, מול שלוש שנות מאסר בגין שימוש עצמי בסם.

 

שיקולי ענישה

כאשר מוגש כתב אישום בגין ייבוא של סם ובית המשפט מוצא את הנאשם אשם בעבירה, עומדים בפניו שיקולים שונים בבואו לגזור את העונש. בית המשפט בוחן בין היתר את סוג הסם ואת הכמות שנתפסה, מהן הנסיבות אשר הובילו לביצוע העבירה, האם לנאשם עבר פלילי קודם וכיו"ב. לצד כל אלו, על בית המשפט לקחת בחשבון גם את שיקולי ההרתעה, שהרי יש אינטרס ציבורי מובהק להרתיע את הציבור מפני סחר בסמים, על סוגיו.

 

לאור ההשלכות של הרשעה בעבירה של סחר בסמים ובראשן – רף הענישה המחמיר שבחוק, חשוב מאוד כי הנאשם יהיה מיוצג על ידי עורך דין פלילי מנוסה. ייצוג משפטי טוב יבחן ראשית כל, את האפשרות של ביטול כתב האישום עקב פגמים שונים בעבודת המשטרה ו/א הפרקליטות. אם לא ניתן להביא לתוצאה זו, יפעל עורך הדין לחתימה על הסכם טיעון מקל עבור הנאשם ובמקרים בהם יש סיכוי סביר לזיכוי או לענישה מופחתת מבית המשפט, ינהל עורך הדין את התיק עד תום.

 

אם נעצרת בחשד לייבא של סם, אתה זקוק לייצוג משפטי מקצועי אשר יגן על זכויותייך וימזער את הנזק. משרדנו הוא בעל ניסיון עתיר שנים בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות סמים ואנו נילחם עבורך במלוא המרץ.

 

                                                                                        צור קשר

 

*
*
*
טען קובץ

 

הברחת קוקאין לישראל עו"ד פלילי
הברחת קוקאין לישראל עו"ד פלילי
מבצע משטרתי 5000- סוכן חשאי שהפעילה משטרת ישראל במשך למעלה משנה, חשף שורה של יבואני קוקאין מדרום אמריקה לישראל ולאירופה. מאתמול בלילה נעצרו למעלה מ-30 חשודים ברחבי הארץ בהם עורך דין פלילי החשוד בניסיון יבוא 5 ק"ג קוקאין לישראל*מבצע הפעלת סוכן חשאי של משטרת ישראל המתנהל באופן סמוי למעלה משנה בקרב עשרות חשודים העוסקים, על פי החשד, ביבוא בקוקאין בהיקפים גדולים לישראל ואירופה, הגיע הבוקר לשיאו במבצע מעצרים ארצי של עשרות חשודים, לרבות עורך דין החשוד בניסיון יבוא של 5 קילוגרם קוקאין מדרום אמריקה לישראל דרך ירדן.

במהלך הפעלת הסוכן, עבריין לשעבר המהווה בר סמכא בעולם יבוא הסמים ומוכר היטב בקרב העוסקים בתחום, על ידי שוטרי מערך המודיעין של משטרת ישראל, נשלח הסוכן למשימות רכישת קוקאין בכמויות גדולות ובהיקף של עשרות אלפי שקלים וכן משימות העברת כספים ליבואני סמים שיצאו לבצע רכישת קוקאין גדולה בפרו. פעילות הסוכן חשפה שורה של חשודים מהרובד המשפיע בתחום הסמים בארץ שתכננו, כל אחד בנפרד, לייבא לישראל קוקאין במשקל כולל 60 קילוגרם קוקאין שהיו אמורים להגיע ארצה כשהם מוסלקים בפחי צבע.

במהלך אחת העסקאות, יצאו שני שוטרים ממערך המודיעין של משטרת ישראל במסווה של סוחרי סמים לפגישה בבית מלון בבוגוטה שבקולומביה, שם ביצעו עסקה מפוקחת לרכישת 6.5 קילוגרם קוקאין, בתיווך של חשוד ישראלי היושב בדרום אמריקה.

בנוסף, במהלך ההפעלה נאספו ראיות לכאורה נגד יבואני סמים שתכננו להחדיר לישראל משלוחי קוקאין גדולים במכולות, דרך הדואר, דרך מדינות שכנות (מצרים, ירדן וקפריסין), דרך מדינות 'טרנזיט' (ספרד ,לטביה) ובשיטות הסלקה מגוונות. בין שיטות ההסלקה- מזוודות עם דפנות כפולות וחומרי הטעייה לכלבי הרחה, קוקאין יצוק בתבנית של קופסת תכשיטים, סם מעורבב בפחיות צבע ומזון לציפורים.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה חדשות פלילים : עו"ד פלילי נאשם בייבוא סמים מדרום אמריקה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
עבירות סמיםדלג על עבירות סמים
עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

 

 

 

התקשר 24 שעות ביממה

עו"ד פלילי מיידי 0505522028

 

לחץ להתקשרות 

call us

 

מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

*
*

סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

off ice@crime-law.co.il

עבור לתוכן העמוד