• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
*
אני מסכים / ה לקבלת דיוור

רשימות השחורות של הבנק העולמי ועשרות המיליונים של מיקי גנור

רשימות שחורות של הבנק העולמי ועשרות המיליונים של עד המדינה מיקי גנור / עורך דין שגיב רוטנברג

לאחרונה פורסם שעד המדינה מיקי גנור מבקש לסגת מן ההסכם אותו חתם עם הפרקליטות וזאת לאחר שהוכנס ל"רשימה שחורה" של מערכת הבנקאות העולמית וכך הוא אינו יכול לעשות שימוש בכספים הרבים אותם הוא מחזיק בבנקים בקפריסין ובאוסטריה.

עד המדינה מיקי גנור אינו לבד, הבנק העולמי פרסם לאחרונה "רשימה שחורה" של חברות ואישים שאינם יכולים להיכנס למערכת יחסים עסקית עם הבנק וזאת כתוצאה ממעורבותם בשחיתות והונאה.

תופעת השיימינג אינה עוצרת ברשתות החברתיות ובשנים האחרונות מערכת הבנקאות העולמית מייצרת רשימות של מי שהיו מעורבים בפרשות שחיתות גדולות ובפרשיות שוחד וזאת כחלק מן המאבק בשחיתות ובשוחד המשפיעים על תנודת כספי הציבור המנוהלים באמצעות הקרנות הציבוריות של הבנק העולמי.

המדיניות של הבנק העולמי כלפי הלבנת הון, שלמוני שוחד ושחיתות שלטונית הוקשחה וזאת מתוך הנחה ולפיה הכספים אותם מחזיקים המעורבים בעבירות שחיתות מקורם בהלבנת הון ועבירות פליליות.

גיבוש הרשימה השחורה נעשה ע"י גורמים בבנק העולמי והחברות והאישים שנכנסו אל תוך הרשימה יתבקשו ליתן תגובה מסודרת באשר לנסיבות שהובילו להכנסתם לרשימה זו. גם חברות ואישים שהיו במערכת יחסים עסקית עם אותם מעורבים בפלילים יתבקשו ליתן הסברים באשר לטיב מערכת היחסים בין הצדדים וזאת בהתאם לחומרת העבירה של החברה לה מייחסים את פעילות פסולה.

שיתוף הפעולה בין המדינות בעבירות שחיתות הוביל לכך שגופים רבים החלו לגבש רשימות של מעורבים בפרשיות שחיתות גדולות וחמורות לצורך הכללתם ברשימה של גופים ואישים שיש להמנע מלהכנס איתם למערכת יחסים עסקית.

האיחוד האירופי פנה בשנה שעברה למרבית מדינות העולם וביקש מהם לשתף מידע הנוגע לחברות ואישים שעברו עבירות מס, עבירות שחיתות ועבירות שוחד רחבות היקף מתוך רצון לייצר "תו תקן" של דיווח משותף בין המדינות ושיתוף פעולה כנגד גורמים עבריינים ומלחמה בפשיעה הבינלאומית.

איננו יכולים לדעת מה יעלה בגורל הכספים של עד המדינה מיקי גנור, אולם כבר כעת ברור שהוא נהג בפזיזות עת חתם על הסכם עד מדינה בו הודה במעורבות בעבירות שוחד חמורות ורחבות היקף מבלי לקבל הגנה מספקת הנוגעת לכספיו ולמערכת היחסים העתידית שלו עם הבנקים ברחבי העולם.

 

 

 

עבירות צווארון לבןדלג על עבירות צווארון לבן
עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

 

 

 

התקשר 24 שעות ביממה

עו"ד פלילי מיידי 0505522028

 

לחץ להתקשרות 

call us

 

מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

*
*

סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

off ice@crime-law.co.il

עבור לתוכן העמוד