עבירות מין
 • גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט
  Rotenberg
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  *
  *
  *
  אני מסכים / ה לקבלת דיוור

  פיצוי בשל אונס ומעשה סדום במסגרת החוק למניעת הטרדה מינית

  פיצוי בשל אונס ומעשה סדום במסגרת החוק למניעת הטרדה מינית/עו"ד פלילי

  לא תמיד ניתן לקבוע איזה התנהגות מהווה הטרדה מינית ואיזה לא ולצורך כך לעיתים יש להיעזר בכלים פרשניים מתוך הפסיקה ומתוך מקורות משפטיים אחרים.

  יחסי מין מלאים אינם מוזכרים בחוק למניעת הטרדה מינית באופן ברור כ"הטרדה מינית" אולם ברור שיחסי מין מלאים כלולים במסגרת החוק למניעת הטרדה מינית.

  אין מחלוקת כי אונס באופן מהותי נחשב ל"הטרדה מינית" אולם המונח "אונס" כמו גם "מעשה סדום" אינו מפורש ואינו מופיע בסעיף 3 לחוק למניעת הטרדה מינית ויתכן כי המחוקק כלל לא התכוון לקבוע כי מעשים אלו יפלו אל תוך המסגרת של הטרדה מינית אולם החוק צריך להתפרש לפי תכליתו ולא רק בהתאם לכוונת המחוקק.

  החוק קובע במישור האזרחי פיצוי בשל מעשים שנמצאים במדרגת חומרה יחסית קלה ואין זה סביר כי מעשים בדרגת חומרה קשה יותר לא נכללים במסגרת הפיצוי שנותן החוק מה גם שמדובר במעשים שבאופן מהותי הם בגדר "הטרדה מינית".

  מטרת החוק ותכליתו היא למנוע מעשים של הטרדה מינית מכל סוג שהוא ולאורך כל מדרגות החומרה כך שגם מעשים כמו אינוס ומעשה סדום שנעשים במקום העבודה צריכים להוביל בסופו של הליך בנוסף לענישה פלילית גם לפיצוי בשל עוולה אזרחית ובכך ניתן כלי נוסף שיש בו כדי להרתיע מעסיקים ועובדים מלהטריד מינית בתוך מקום העבודה.

  האפשרות שקבועה בחוק למניעת הטרדה מינית לתבוע פיצוי כספי על ההשפלה והביזוי אותו חוותה מי שהוטרדה מינית במקום העבודה אינה צריכה להינעל בפני מוטרדות מינית רק בשל העובדה שהמעשים שבוצעו כלפיהם היו בדרגת חומרה גבוהה, ההיפך הוא הנכון.

  ברור, כי עצם הכללת מעשה אינוס ומעשה סדום כעוולות המעניקות פיצוי אזרחי לא אמורות להפסיק או למנוע הליך פלילי כנגד מבצע העבירה, כך שניתן לנהל הליך משפטי נגד מי שביצע עבירת אונס במקום העבודה בדרך של משפט פלילי ובדרך של משפט אזרחי לצורך פיצוי קורבן העבירה.

  אם נפלת קורבן לאונס או למעשה סדום במקום עבודתך פני אלינו כך שנפעל עבורך כנגד מבצע העבירה הן במישור הפלילי והן במסגרת תביעה אזרחית כספית

  עבירות מיןדלג על עבירות מין
  עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

  עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

   

   

   

  התקשר 24 שעות ביממה

  עו"ד פלילי מיידי 0505522028

   

  לחץ להתקשרות 

  call us

   

  מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

  *
  *

  סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

  כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

  סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

  משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

  off ice@crime-law.co.il

  עבור לתוכן העמוד