עו"ד פלילי לעבירות מס
  • גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
*
אני מסכים / ה לקבלת דיוור

התנהלות פלילית בדוחות מעמ/ עו"ד פלילי

הוכחה של התנהלות פלילית בדוחו"ת מע"מ/עו"ד פלילי/עבירות מס

חוק המע"מ קובע כי אדם שמוסר ידיעה כוזבת או דו"ח כשהוא מנכה מס תשומות ללא חשבונית מס שהוצאה כדין דינו מאסר 5 שנים או כפל קנס. במילים אחרות ניכוי מס באמצעות העוסק מותר רק במקום שבו נמצאת חשבונית מס שהוצאה כדין ומתייחסת לעסקה ספציפית שחייבת במס.

מהי חשבונית כדין ונטל הראיה

חשבונית שלא כדין היא כזאת שלא מתארת את מציאות העסקה כפי שהיא ולכן זוכה לכינוי "חשבונית פיקטיבית". חשבונית שמשקפת את העסקה באופן מלא ושקוף היא חשבונית כדין. הדרישה בחוק היא שמי שמבקש לנכות את מס התשומות צריך לוודא כי זה שמוציא עבורו את חשבונית המס הוא אכן עוסק מורשה ושהחשבונית ערוכה כדין בצירוף שם המוציא על החשבונית, כך שנטל הראיה הוא על מי שמבקש לנכות את מס תשומות.

במילים אחרות, כדי לקזז מס מתשומות צריך העסק שמבקש את הקיזוז לוודא שהחשבונית שקיבל נעשתה כדין על תשלום שהוא ביצע וזאת משום מדובר בעובדות שנמצאות בידיעת העוסק שטוען שהמס נוכה לפי חשבונית אולם הנטל להוכחת ניכוי מס שלא כדין והמודעות הפלילית לכך במטרה להתחמק ממס מוטל על רשות האכיפה.  

היסוד הנפשי להוכחת העבירה

 

הדרישה למודעות היא הנדרשת לשם גיבוש היסוד הנפשי הדרוש בעבירה מסוג זה וזו יכולה להיות אף בדרך של כיסוי העיניים והתעלמות מביצועה של העבירה הפלילית שכן זה נלמד מתוך הנסיבות שכן ברוב המקרים אין ראיה ליסוד נפשי. בבתי המשפט נקבע כי לשם הוכחת "במטרה להתחמק או להשתמט" הרי שמספיקה מודעות של מי שחשוד או נאשם בהעלמת מס כשעל המטרה להתחמקות ניתן ללמוד מתוך ראיות נסיבתיות וממעשיו של החשוד או הנאשם.

כשאדם מתכוון להקטין בדרך פסולה את סכום המע"מ שהוא צריך לשלם באמצעות חשבונית שלא משקפת עסקה אמיתית לצורך ניכוי תשומות הרי שיש בכך כוונה להתחמקות מתשלום מס.ְ

עבירות צווארון לבןדלג על עבירות צווארון לבן
עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

 

 

 

התקשר 24 שעות ביממה

עו"ד פלילי מיידי 0505522028

 

לחץ להתקשרות 

call us

 

מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

*
*

סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

off ice@crime-law.co.il

עבור לתוכן העמוד