נפגעי עבירה
 • גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט
  Rotenberg
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  *
  *
  *
  אני מסכים / ה לקבלת דיוור

  זכות הטיעון של נפגעי עבירות מין ואלימות קשה / עו״ד פלילי

  זכות הטיעון של נפגעי עבירות מין ואלימות קשה /עו״ד פלילי

  החשיבות של הגינות ההליך הפלילי אינה רק אל מול הנאשם אלא גם כלפי קורבן העבירה, המתלונן בתיק ומתוך רעיון זה נחקק חוק זכויות נפגעי עבירה שהביא לשינוי בגישה ובמעמד המתלוננת או המתלונן קורבנות ונפגעי העבירה.


  החוק קובע כי על הגורמים האמונים על אכיפת החוק לעדכן את המתלוננת בשלבי ההליך הפלילי והדבר נחוץ במיוחד כשהמדובר בעבירות מין, על כל אחד מן השלבים שבו מצוי ההליך מן הרגע שבו קיבל התובע את חומר החקירה ולכל אורך המשפט הפלילי כנגד הנאשם, ובכלל זה צריך התובע לעדכן את הקורבנות במידה והוא שוקל אפשרות להגיע להסדר טיעון עם הנאשם כדי לשמוע את עמדתם.


  זכותו של קורבן אלימות קשה או נפגעת מעבירות מין להביע את עמדתה בנוגע לאפשרות של התביעה להגיע להסדר טיעון עם נאשם וזאת עוד לפני שנתקבלה החלטה בעניין והתובע בתיק פלילי מחוייב להביא בין שיקוליו לצורך הגעה להסדר עם נאשם את עמדת הקורבן ובכך לחזק את האינטרס הציבורי שגלום בתוך הסדר הטיעון או דחייתו.


  קיים אינטרס ציבורי במקום שבו קורבן העבירה מתנגד לקיומו של הסדר טיעון, והתובע מביא את התנגדותו בין מכלול שיקוליו ובכך מתעצם אמון הציבור במערכת המשפט ובמערכות האכיפה שכן יש בכך הבטחה שהשיקולים להגעה להסדר מבוססים על שיקולים רחבים ואינם נסגרים בפינות שקטות ונסתרות.


  כאמור לעיל, תובע חייב לשקול את עמדתו של הקורבן בטרם יגיע להסדר טיעון אולם אין זה המצב כשהמדובר בהחלטה של תובע שלא להגיש כתב אישום פלילי כנגד חשוד שכן בהחלטה שכזו התובע נדרש להודיע ולעדכן את קורבן העבירה אך אין הוא מחוייב לשמוע ולשקול את עמדתו ולקורבן עבירה שמעוניין להשיג על החלטה שלא להעמיד לדין את החשוד בתקיפתו עומדת האפשרות להגיש ערר על החלטת התובע בעניין זה כשהערר מוגש לפני פרקליט מחוז או פרקליט המדינה או היועמ״ש בהתאם לנסיבות התיק.


  אם הנכם קורבנות של עבירת מין או עבירת אלימות קשה אל תשארו לבד, אנו נלווה אתכם לאורך כל ההליך הפלילי כדי לעמוד על זכויותיכם ולהביא לענישת התוקף בחומרה


  ייצוג בהליך הפלילידלג על ייצוג בהליך הפלילי
  עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

  עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

   

   

   

  התקשר 24 שעות ביממה

  עו"ד פלילי מיידי 0505522028

   

  לחץ להתקשרות 

  call us

   

  מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

  *
  *

  סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

  כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

  סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

  משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

  off ice@crime-law.co.il

  עבור לתוכן העמוד