ביטול כתב אישום
  • גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
*
אני מסכים / ה לקבלת דיוור

ביטול כתב אישום בשל אי קיום שימוע במשפט פלילי / עו״ד פלילי


ביטול כתב אישום בשל אי קיום שימוע במשפט פלילי /עו״ד פלילי


חוק סדר הדין הפלילי קובע כי הפרקליטות או התביעה במשפט פלילי תודיע לחשוד על העברת חומר שנוגע אליו בעבירת פשע ולחשוד מוקנית הזכות להשמיע את דברו לפני הרשויות בטרם אלו יחליטו על הגשת כתב אישום, הליך שכזה נקרא ״שימוע״ והחוק קובע כי יש לקיימו לפני שכתב אישום במשפט פלילי הוגש.


הפרקליטות או התביעה חייבים לשלוח את ההודעה על הזכות לשימוע לכתובת שבה רשום החשוד אך בכך היא אינה מסיימת את חובתה שכן עליה לערוך מעקב אחר הדואר שנשלח ולבחון האם הוא נתקבל והאם החשוד יודע שהוא זכאי לקיים שימוע בטרם הגשת כתב אישום.


זכות השימוע מאפשרת לחשוד בפלילים להציג את הגנתו לפני שיהפוך לנאשם כך שכלל טיעוניו נשמעים והפרקליטות שמקבלת את ההחלטה האם להגיש כתב אישום בודקת האם יש בדברים תוכן שיש בו להביא את התביעה להמנע מהגשת כתב אישום פלילי ובכך להמנע מלהפוך אזרח רגיל לנאשם בפלילים ולכן יש מקום לפרשנות רחבה במתן הזכות לשימוע בטרם הגשת כתב אישום.


במקרה ובו הרשות התובעת לא קיימה את הליך השימוע יכול נאשם להעלות את הטענה שלא נערך לו שימוע בטרם הגשת כתב אישום ולבקש לבטל את כתב האישום שהוגש כנגדו. עצם אי קיומו של הליך שימוע לא מחייב ביטול כתב אישום אולם יש לבחון את הסיבה לאי קיום השימוע לפי הכללים של המשפט המנהלי כך שנבדקת תוצאת הפגם בהליך המשפטי ובמידה ומתברר כי מדובר בפגם חמור בהתאם לנסיבות הרי שיש מקום לביטול כתב האישום.


המאשימה חייבת להקפיד על ניהול הליך השימוע בהתאם לחוק והוראותיו ולא לפעול כאוטומט כך שטיעוניו של החשוד יפלו על אזניים אטומות השימוע צריך להיעשות כך שתהיה לחשוד הזדמנות נאותה והוגנת לטעון את טענותיו בטרם יוגש כנגדו כתב אישום פלילי.


אם הנכם עומדים בפני שימוע בטרם הגשת כתב אישום פלילי פנו אלינו כדי שנבחן מהם הטענות שעליכם להעלות כדי שנוכל יחד לשכנע את התביעות להמנע מאישום במשפט פלילי כנגדכם!
סגירת תיק פלילידלג על סגירת תיק פלילי
עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

 

 

 

התקשר 24 שעות ביממה

עו"ד פלילי מיידי 0505522028

 

לחץ להתקשרות 

call us

 

מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

*
*

סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

off ice@crime-law.co.il

עבור לתוכן העמוד