מעשה סדום מהו
 • גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט
  Rotenberg
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  *
  *
  *
  אני מסכים / ה לקבלת דיוור

  מהו מעשה סדום?

  מעשה סדום הגדרה

  מעשה סדום היא עבירת מין, אשר פוגעת מאוד בגופו ובנפשו של אדם. העבירה מופיעה בסעיף 347 לחוק העונשין והיא מוגדרת כהחדרת איבר גוף או חפץ לפי הטבעת, או החדרת איבר מין לפה. טווח הענישה של העבירה נע בין 3 שנות מאסר ועד ל10 שנות מאסר, בהתאם לחומרת הנסיבות, גיל הקורבן ושיקולים אחרים.

   

  ענישה

  בדומה לעבירות מין אחרות, הענישה בגין מעשה סדום, תלויה בחומרת נסיבות העבירה ובשיקולים נוספים כגון גיל הפוגע וגיל הקורבן, עבר פלילי קודם של המבצע וכדומה. יחד עם זאת היות שמדובר בעבירת מין פוגענית, דרגת הענישה הנמוכה ביותר עומדת על 3 שנות מאסר. זו מתייחסת למצב שבו בוצע מעשה סדום בבגיר, במסגרת יחסי עבודה בהם קיימים יחסי מרות. בוצע מעשה סדום במסגרת יחסי תלות, בקורבן שגילו בין 16-18, הענישה מחמירה יותר ועומדת על 5 שנות מאסר. כאשר מדובר בקטין בין גילאי 14-16, רף הענישה עולה באופן משמעותי ועומד על 10 שנות מאסר.

   

  במקרים בהם הקורבן הוא מתחת לגיל 14, מדובר בעבירה של אינוס. למעשה, ישנם מקרים נוספים בהם מעשה סדום ייחשב כאינוס ויש לכך השלכות חריפות ביותר על הנאשם, בשל רף הענישה שנקבע בחוק לעבירה זו. הענישה בגין מעשה אינוס יכולה להגיע לכדי 16 שנות מאסר ובנסיבות חמורות ביותר, עד 20 שנות מאסר. מתי מעשה סדום יוגדר כאינוס?

  • המעשה בוצע בקטין מתחת לגיל 14;
  • מדובר על קורבן עם מחלת נפש או פיגור שכלי;
  • כאשר שותפים למעשה אנשים נוספים;
  • העבירה בוצעה תוך איום בנשק חם או קר.

   

  הואשמת במעשה סדום? אתה חשוף לתביעה נזיקית

  אדם שהורשע בעבירה של מעשה סדום, צפוי לענישה פלילית, בהתאם לחוק ולשיקול דעתו של בית המשפט. בנוסף לזאת, חשוף הנאשם לתביעה אזרחית, במסגרתה יכול הקורבן לדרוש פיצוי כספי בגין הנזקים שנגרמו לו עקב העבירה. בדרך כלל, בתביעות מסוג זה, נהוג לצרף חוות דעת רפואית, אשר מעידה על מצבו/ה של קורבן העבירה ובית המשפט פוסק פיצוי כספי התואם את עוצמת הפגיעה ואת הנזק שנגרם על ידי המבצע.

   

  אם כן אנו רואים כי מלבד ההשלכות של הרשעה פלילית בעבירת מין, הנאשם חשוף גם לתביעה כספית. על כן, חשוב מאוד לפנות לייעוץ וייצוג משפטי של עורך דין פלילי מיומן, אשר יגן על זכויות החשוד והנאשם בהליך הפלילי וינסה לקבל את התוצאה המשפטית הטובה ביותר, בנסיבות העניין. 

   

  פנייה לייצוג משפטי

  זומנת לחקירה בגין מעשה סדום? לאישום פלילי בעבירה זו, השלכות כבדות משקל. ראשית הפן הפלילי: חוק העונשין קובע עונשי מאסר ממושכים לעבירה, קל וחומר בנסיבות בהן ייחשב המעשה כאינוס. כמו כן, הקורבן רשאי להגיש תביעה נזיקית לפיצויים נגד המבצע. לאור כל אלו, יש חשיבות רבה לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי בשלב מוקדם, עם קבלת הזימון לחקירה.

   

  במסגרת הטיפול המשפטי, עורך הדין ינחה את הלקוח לקראת החקירה במשטרה ויבחן את נסיבות המקרה על מנת לראות מהם הפתרונות המשפטיים העומדים לרשותו. המטרה הנה להימנע מהגשת כתב אישום ואם הדבר אינו אפשרי, לחתור לקראת חתימה על הסדר טיעון: הודאת הנאשם בעבירה של מעשה סדום, או עבירה פחותה, תמורת הודאתו.

   

  משרד עורכי דין פלילי רוטנברג מתמחה בייצוג נחקרים, חשודים ונאשמים בעבירות מין. אנו מייצגים כל לקוח במקצועיות ובמסירות, למען קבלת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

  לייעוץ מיידי התקשר עכשיו - 050-6942192

   

  צור קשר

   

  *
  *
  *
  טען קובץ

  עבירות מיןדלג על עבירות מין
  עורך דין פלילידלג על עורך דין פלילי

  עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי ניר רוטנברג מוותיקי עורכי הדין הפליליים בארץ, משרד עורכי הדין ממוקם בתל אביב.

   

   

   

  התקשר 24 שעות ביממה

  עו"ד פלילי מיידי 0505522028

   

  לחץ להתקשרות 

  call us

   

  מלא/י את הטופס ונחזור אלייך מיידית

  *
  *

  סטריפ - כתובות המשרדדלג על סטריפ - כתובות המשרד

  כתובת המשרד: רחוב קויפמן 6 תל אביב, ת.ד 50325

  סניף רמת החייל: ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 

  משרד: 03-6206010 03-6206011 נייד: 0505522028 , 0506942192  

  off ice@crime-law.co.il

  עבור לתוכן העמוד