מהו תפקידו של עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי או סנגור פלילי, מייצג נחקרים, חשודים ונאשמים במשפט פלילי ותפקידו הוא לשמור על זכויותיהם. תפקידו של עורך הדין הפלילי מתחיל משלב החקירה במשטרה, כאשר המטרה היא למנוע הגשת כתב אישום. אם התקבלה החלטה על העמדה לדין, יבחן עורך הדין אפשרות לביטול כתב האישום או יחתור לזיכוי במשפט. כל מאמציו של עורך הדין הפלילי הנם למזער את הנזק שנגרם ללקוח ולאפשר לו לשקם את חייו.

ליווי מלא בהליך הפלילי

עורך דין פלילי מעניק ללקוחותיו מענה משפטי מלא, מתחילתו של ההליך הפלילי ועד לסיומו. הוא עומד לרשות הלקוח ופועל במרץ כדי לשמור על זכויותיו ולמזער את הנזק שנגרם לו כתוצאה מההליך הפלילי:

  • ייעוץ לפני חקירה משטרתית: עורך הדין מכין את הלקוח לחקירה ונותן לו כלים להתמודד עמה על מנת להימנע מהפללה עצמית.
  • הכנה להליך שימוע: בעבירות מסוג פשע, לפני הגשת אישום, מתקיים הליך שימוע המאפשר לחשוד לטעון טענות לעניין זה. תפקידו של עורך הדין הוא להציג נימוקים מבוססים בפני רשויות התביעה ולעשות כל מאמץ כדי למנוע הגשת כתב אישום.
  • ייצוג במשפט פלילי: הוגש כתב אישום נגד הלקוח? עורך הדין יפעל להביא לזיכוי או יחתור להשגת הסדר טיעון מקל.
  • ייעוץ אסטרטגי ותקשורתי: לצד מתן ייעוץ וייצוג משפטי, עורך דין פלילי גם דואג לפן התקשורתי של הפרשה, בפרט כאשר מדובר בדמות מוכרת. התנהלות תקשורתית נכונה תמנע נזק לשמו הטוב של הלקוח, תשמור על דרכו המקצועית וכן יכולה להשפיע גם על התנהלות הרשויות מולו.

עיסוק במגוון תחומים

התחום הפלילי הוא רחב מאוד וכולל בתוכו קשת של נושאים. עורך דין פלילי מעניק ייעוץ וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים, בהתאם לתחומי התמחותו. ניתן לחלק את התחום הפלילי לחמש קטגוריות מרכזיות:

1. עבירות אלימות: ביניהם עבירות מין, אלימות בתוך המשפחה.

2. עבירות כלכליות: כגון הלבנת הון, מרמה, שוחד ועבירות מס.

3. עבירות סמים: הכוללות הן עבירות של שימוש עצמי והן עבירות של סחר בסמים.

4. עתירות מנהליות: ייצוג מי שנפגע מהחלטה של רשות, כגון שב"ס, עיריות וכיו"ב.

5. ייצוג נפגעי עבירה: הכולל מימוש זכויות הנפגעים מול רשויות המשטרה והתביעה וכן הגשת תביעת פיצויים נזיקית נגד הפוגע.

ייצוג ישראלים בחו"ל

ישנם משרדי עורכי דין אשר מעניקים ייעוץ וייצוג משפטי לא רק בישראל, אלא גם בחו"ל. עיסוק זה דורש קשרים מקצועיים ענפים עם עורכי דין מקומיים במדינות אחרות, הכרת המערכת המשפטית השונה, דו שיח עם הרשויות במדינות השונות וכן, שיתופי פעולה עם ארגונים שונים כגון האינטרפול, FBI, CIA  וכדומה.

במסגרת ייצוג ישראלים בחו"ל, עומד עורך הדין בקשר צמוד עם רשויות האכיפה ויוצר קשר מיידי עם עורך דין מקומי אשר ייצג את הלקוח וישמור על זכויותיו. עורך הדין עומד לרשות הלקוח בכל עת, למתן ייעוץ משפטי וליווי אישי והוא גם מקפיד לעדכן את בני המשפחה בישראל בכל המתרחש. לצד התמיכה מהארץ, עורך הדין גם נוסע לחו"ל במקרים מסוימים, כאשר הדבר נדרש, הכל במטרה להעניק ללקוח את המענה המשפטי והאישי הטוב ביותר.

הסתבכת בפלילים? אתה זקוק לעורך דין טוב ומקצועי, אשר ייצג אותך במסירות וילחם על זכויותייך. משרד עורכי דין פלילי רוטנברג הוא בעל ניסיון עשיר בתחום המשפט הפלילי וחרט על דגלו לתת מענה משפטי מקיף ויחס מסור ונאמן לכל לקוח.