המשפט הפלילי בישראל

חוק העונשין, עליו מבוססת מערכת המשפט הפלילי בישראל, הוא מסמך מקיף ומפורט, המכיל דינים בנוגע למאות עבירות שונות. קובץ החוקים העצום הוא המסד עליו בנוי כל המשפט הפלילי בישראל. החוק עצמו הוא כל כך ארוך ומורכב, שגם אדם רגיל, אזרח מן השורה כמאמר הביטוי, עלול למצוא את עצמו בסבירות גבוהה מאוד מתמודד עם אישום פלילי או קורבן של עבירה פלילית המתבצעת כלפיו. כאשר אדם שאינו בעל הכשרה וניסיון מעשי בתחום המשפט, עומד מול הליך פלילי, הוא מוצא את עצמו חסר אוריינטציה לחלוטין. על מנת להבין לעומק את ההליך על הפלילי על שלל מורכבויותיו, יש צורך בניסיון ארוך שנים ובהשכלה רחבת היקף.

עורך דין פלילי

בדיוק בעבור אותו אדם חסר הכשרה, קיים מקצוע עריכת הדין. כאמור, הזמן הארוך, ההתמדה וההשקעה שצריך להשקיע על מנת לקנות הבנה בתחום המשפט הפלילי אינו מאפשר לכל אחד להיות מומחה לתחום. עורך דין פלילי מומחה הוא אדם שעבר את כל שלבי ההכשרה של עורך דין בישראל, ובחר להתמקד בתחום של משפט פלילי. רק לסבר את האוזן, התמחות זו דורשת לימודי משפטים מלאים, בחינה בידי לשכת עורכי הדין, התמחות ואחריה כמובן עיסוק ממושך ומעמיק בתחום.

מה מספק עורך דין פלילי מומחה ללקוח?

על מנת לעבור את ההליך הפלילי מבלי לאבד את העשתונות, עורך דין פלילי מומחה יספק ללקוח מגוון סוגים של שירותים משפטיים.

ייעוץ – לאורך ההליך הפלילי, עומדות בפני הלקוח אפשרויות רבות לדרכי פעולה, מהן הוא יצטרך לבחור את בנתיב שיביא לו את התוצאות הרצויות ביותר לאותו מקרה. על מנת להבין מהי דרך הפעולה הראויה והמשתלמת ביותר, עורך דין פלילי יספק ייעוץ משפטי וינחה כיצד יש לנהוג בכל אחת מן ההתלבטויות.

הנגשה- כאמור, החוק הפלילי הוא מורכב ונפתל, ומנוסח בשפה משפטית שרוב האזרחים יתקשו להבין. על מנת להבין את המצב לאשורו, עורך דין פלילי ינגיש ויפרש את החומר המשפטי הנוגע לתיק עבור הלקוח.

ייצוג  בסופו של יום, סיכוי סביר שההליך הפלילי יגיע לפתחו של בית המשפט. במקרה כזה, עורך דין פלילי מומחה ייצג את הלקוח ויטען את טיעוניו אל מול השופט. חשוב לזכור כי רק ייצוג בבית משפט היא משימה מורכבת, ועל מנת לבצע אותה על הצד הטוב ביותר, עלינו להיעזר בשירותיו של עורך המתמחה בתחום הפלילי באופן ספציפי.

תמיכה – התמודדות עם הליך פלילי היא חוויה קשה, שגוררת מעמסה נפשית, חברתית וכלכלית. אדם שאינו רגיל באלו, יתקשה להתמודד איתה ללא תמיכה. עורך דין פלילי, שרגיל ומנוסה בין כותלי בית המשפט, יוכל שמור על בטחונו של הלקוח, לתמוך בו ולסייע לעבור את התהליך מבלי להישבר תחת המעמסה.

שמירה על זכויות – לצערנו, במקרים רבים אזרחים המתמודדים עם הדין הפלילי אינם יודעים מה הן זכויותיהם, ולמערכת קל לרמוס את הזכויות האלו. על מנת שכל הזכויות המגיעות לנו בחוק ישמרו, עלינו לשכור עורך דין פלילי מומחה שמודע אליהן ובקיא בהן. רק כך נוכל לדעת בבטחה שהזכויות שלנו נשמרות.

משרד עורכי הדין רוטנברג

רוטנברג הוא אחד מהמשרדים החשובים בארץ בתחום המשפט הפלילי. המשרד מתגאה בניסיון עשיר וארוך של למעלה מעשרים שנה בתחום המשפט הפלילי על מנת להתרשם מפועלו המשפטי של המשרד, אתם מוזמנים לקרוא אודותיו – משרד עורכי דין רוטנברג.