ביטול צו מעצר בינלאומי של האינטרפול

האינטרפול היא רשת בינלאומית של כוחות משטרה מרחבי העולם כשמטרת הארגון היא לסייע למשטרות ברחבי העולם לפתור פשעים תוך שיתוף פעולה בין המדינות השונות. בכל מדינה החברה בארגון "האינטרפול" יש מחלקה הנקראת NCB ותפקידה הוא לשמש כגוף המקשר בין האינטרפול למדינה החברה בארגון.

האינטרפול משתמש במספר סוגי התראות בינלאומיות (NOTICE) לצורך שיתוף מידע בנוגע לפשעים, מבוקשים ואיומים שעלולים להתרחש בפועל.

סוגי ההתראות והדגלים

הודעה אדומה – התראה המבקשת לאתר ולעצור אדם שבגינו הוצאה צו הסגרה בינלאומי.

הודעה כחולה-התראה בדבר איתור או קבלת מידע לגבי בעל אדם המעורב בחקירה פלילית.

הודעה ירוקה-אזהרה על פעילות עבריינית של אדם הנחשב למאיים על שלום הציבור.

הודעה צהובה- איתור אדם נעדר.

הודעה שחורה- חיפוש מידע על גופים לא מזוהים.

הודעה כתומה- אזהרה מפני אירוע או אדם המהווה סכנה קרובה לציבור או לרכושו.

ההודעות מפורסמות על ידי האינטרפול באמצעות אתר אינטרנט מאובטח ומועבר באמצעות האגפים בכל מדינה החברה בארגון NCB  כשבחלק מהמקרים ההודעות מפורסמות לכלל הציבור ובחלק מהמקרים ההודעות סמויות ואינן מפורסמות.

האינטרפול מפרסם הודעות רק במידה ואלו עומדים בכל הדרישות המשפטיות של הארגון, כך שהודעה לא תפורסם אם היא מפרה את החוקה הבינלאומית של האינטרפול האוסרת על הוצאת צווי מעצר בעלי אופי פוליטי, דתי, צבאי או גזעי.

הודעה אדומה

הודעה אדומה היא הנפוצה ביותר ומהווה את הכלי שבאמצעותו מפורסמים מרבית צווי המעצר הבינלאומיים תוך בקשת איתור ומעצר מבוקש לצורך הסגרתו למדינה המבקשת.

צו מעצר בינלאומי סמוי-

במקרים רבים מונפקת הודעת מעצר בינלאומית בין מדינה אחת לרעותה באופן סמוי ומבלי שההודעה מפורסמת לציבור כולו. התוצאה היא שפרסום צו מעצר סמוי של האינטרפול מתגלה רק במקרה ובו המבוקש מגיע למדינה אחרת במסגרת נסיעה ואז הוא נעצר בהפתעה לאחר הנחיתה בבדיקת הדרכונים אולם קיימים מקרים ובהם המבוקש ייעצר כבר במטוס.

כיצד לברר על קיומו של צו מעצר בינלאומי של האינטרפול

ישנם דרכים רבות ומגוונות לבירור על קיומו של צו מעצר בינלאומי הקיים כנגד מבוקש ובין היתר ניתן להשתמש בדרכים הבאות כדי לברר על קיומו של צו מעצר בינלאומי. יודגש כי ישנן דרכים נוספות מעבר למפורט במאמר זה אולם בחרנו שלא להעלות אותם על הכתב:

1.      בדיקת רשימת המבוקשים באתר האינטרנט של האינטרפול- יתכן וקיים צו מעצר בינלאומי כנגד מבוקש אולם הוא מפורסם רק ברשתות המוגבלות של ה-NCB ולכן לא ניתן לסמוך על אתר זה באופן מלא.

2.      פנייה למשטרה המקומית בבקשה לדעת האם הונפק כנגדך צו מעצר בינלאומי- לעיתים פנייה לבית המשפט או למשטרה בבקשה מעין זו תספק תשובה אולם יתכן כי מטעמים מודיעיניים ואחרים תמנע המשטרה מלמסור את המידע המדוייק.

3.      פנייה לועדת הביקורת של האינטרפול CCF INTERPOL – באמצעות פנייה מעין זו באמצעות עורך דין או באופן פרטי ניתן לבקש מידע וגישה לתיק האינטרפול של המבוקש.

משרד עורכי הדין רוטנברג בעל ניסיון רב ומשמעותי בהתמודדות עם בקשות הסגרה וביטול צווי מעצר בינלאומיים שהונפקו על ידי האינטרפול. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם עורכי דין ברחבי העולם המתמחים אך ורק בתחום זה ופועלים לעיתים יחד ולעיתים לבד כדי לקבל מידע על צו המעצר וביטולו וזאת בטרם נעצר המבוקש.

אם את או אתה חוששים שקיים נגדכם צו מעצר בינלאומי או שמי מקרובכם נעצר במדינה אחרת פנו אלינו לצורך שחרורו וביטול צו המעצר הבינלאומי שקיים נגדו.

אנו מומחים לביטול צווים מעין אלו ומכירים לפני ולפנים את חוקת האינטרפול תוך מתן סיוע משפטי לזקוקים לכך.

טלפון: +972506942192

+972505522028